Google

Google dodaje na Gmailu do wyników wyszukiwania wiadomości oraz dokumenty z Google Drive

Grzegorz Ułan
Google dodaje na Gmailu do wyników wyszukiwania wiadomości oraz dokumenty z Google Drive
9

Po ostatniej zmianach na Gmailu, które jeszcze bardziej zintegrowały tę pocztę z Google Plus, przyszedł czas na jeszcze głębszą integrację z Google Dokumenty. Dla przypomnienia, poprzednie udogodnienie pozwala wyświetlić nie tylko nasze kontakty, ale i te z G+ podczas tworzenia nowej wiadomości....

Po ostatniej zmianach na Gmailu, które jeszcze bardziej zintegrowały tę pocztę z Google Plus, przyszedł czas na jeszcze głębszą integrację z Google Dokumenty.

Dla przypomnienia, poprzednie udogodnienie pozwala wyświetlić nie tylko nasze kontakty, ale i te z G+ podczas tworzenia nowej wiadomości. Gdy opisywałem Wam tą nowość, nie działało to jeszcze u mnie, ale dokładnie miesiąc temu mi włączyli:

To przy tworzeniu wiadomości, a dziś Google włączyło mi na jednym z kont rozszerzone wyniki wyszukiwania w głównej wyszukiwarce na Gmailu. Do tej pory wyglądało to tak, przy wyszukiwaniu kontaktów:

Lub konkretnych emaili, ale tylko po słowach kluczowych:

Teraz, wyświetli się nam to wszystko razem, w jednym oknie podpowiedzi. Kontakty, całe tytuły ostatnich wiadomości od danego kontaktu oraz wspólne dokumenty na Google Drive.

Jak dla mnie zmiana na plus i duże ułatwienie przy wyszukiwaniu ostatnich wiadomości jak i dokumentów, z których ostatnio dość często korzystam. Będę korzystał z tego intensywnie, podobnie jak do tej pory z omniboxa w Google Chrome, bez którego nie wyobrażam sobie już korzystania z tej przeglądarki.

Nie wiem, czy u wszystkich będzie to już działało, u mnie włączyli to tylko na najstarszym z kont Gmaila, które posiadam. Myślę, że podobnie jak z wyszukiwaniem kontaktów będzie to udostępniane stopniowo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu