Google

Takiej imprezy Google jeszcze w Polsce nie było!

Jakub Szczęsny
Takiej imprezy Google jeszcze w Polsce nie było!
7

Wiele mówi się o tym, że m. in. Polskę traktuje się jak kraj "technologicznego trzeciego świata". Nie jest to podejście do końca błędne, bo musimy obejść się smakiem, jeżeli chodzi o niektóre usługi. Przede wszystkim cierpimy na brak asystentów głosowych oraz platform operujących na kontekście. Pierwsze jaskółki wskazują, że to się jednak zmienia, a wszystko to za sprawą Google Developer Days. Na świecie odbędą się dwie edycje tej imprezy - jedna z nich... w Krakowie!

Osoby pasjonujące się technologiami Google oraz deweloperzy mogą już brać pod uwagę wyjazd do Krakowa we wrześniu. Google Developer Days odbędą się 5 i 6 września tego roku w Centrum Kongresowym ICE - będzie to naprawdę duża impreza, na której pojawi się wiele treści z I/O 2017 wzbogaconych o sporo nowych informacji nie tylko dla deweloperów. Wydarzenie adresowane jest do 2 tysięcy osób nie tylko z Polski, ale również innych krajów. W trakcie Google Developers Days wezmą udział znani eksperci Google z całego świata.

Owe wydarzenie to dowód na to, że Polska zaczyna być doceniana na technologicznej mapie świata

Redakcja Antyweb postanowiła zapytać Google o to, dlaczego takie wyróżnienie przypadło właśnie Polsce. GDD to zupełnie nowa inicjatywa giganta mająca na celu zrzeszać deweloperów z całego świata i wdrażać ich do technologii wytwarzania oprogramowania Google. Na początek - zapytaliśmy, czym w ogóle są Google Developer Days:

Google Developer Days Europe to nowa konferencja Google dla programistów z całego kontynentu adresowana do ponad 2 tys. osób. Wystąpią na niej specjaliści Google z całego świata.

Potwierdzono nasze informacje - 2 tysiące osób, specjaliści z całego świata i konferencja dla programistów. Teraz wypada nam zapytać, jakiej rangi jest to wydarzenie:

Dużej :) To pierwsza konferencja tego typu, która ma zasięg europejski. Organizacja konferencji Google Developer Days Europe w Polsce to potwierdzenie, że deweloperzy IT z Europy Środkowo-Wschodniej znajdują się w ścisłej światowej czołówce.

Ostatnią kwestią było wyjaśnienie, dlaczego takie wydarzenie zdecydowano się osadzić w Krakowie:

Centrum Kongresowe ICE spełniło wszystkie wymagania do organizacji konferencji o takiej skali.

Prosto i konkretnie. Na pytania odpowiedział nam Przemek Pardel, Developer Relations Program Manager.

Musicie wiedzieć, że Google od dawna aktywnie działa na rzecz społeczności skupionych wokół technologii Google

W wielu miastach polski aktywnie działają Google Developers Groups - w Warszawie, Krakowie, na Śląsku, w Lublinie, Rzeszowie i innych miastach Polski. Organizuje się również organizacja Women Techmakers, które mają na celu zaktywizowanie kobiet, które już zajmują się dziedzinami z grona IT, lub chciałyby zacząć to robić. Społeczności organizują konferencje, zapraszają ekspertów oraz pomagają deweloperom w poznaniu technologii Google. Wszystko to w ramach dobrej zabawy - programiści serio potrafią imprezować. :)

Google zaskakuje. Podczas, gdy mówi się o tym, że w Polsce relatywnie mało się dzieje pod względem dostępności niektórych usług, programiści z Europy Środkowo-Wschodniej są jednymi z bardziej pożądanych na rynku. Nasz kraj natomiast uchodzi za ojczyznę świetnych pomysłów oraz genialnych specjalistów w branży. Nasza redakcja żywi nadzieję, że Google Developer Days to tylko wstęp do kolejnych, ciekawych wydarzeń związanych z naszym krajem. Bylibyśmy również wniebowzięci, gdyby z tego powodu dostępność Pikseli, Asystenta Google została nieco "przyspieszona". :)

Chcecie otrzymywać dodatkowe informacje na temat tego wydarzenia? Zarejestrujcie się tutaj!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Googledeweloperzyprogramiści