2

To na razie najbardziej tajemniczy sprzęt Google. Czym jest Coral?

google fast pair
Google ma w rękawie jeszcze sporo tajemnic. Portfolio sprzętowe giganta powoli, acz sukcesywnie się rozrasta ku radości fanów linii Pixel czy Home. W przypadku Google Coral - bo na razie pod taką nazwą znamy kolejną nowość z Mountain View najprawdopodobniej mamy do czynienia z... Chromebookiem.

Pod maską ma znaleźć się topowy Snapdragon 855 wsparty przez 6 GB pamięci RAM. W tym momencie doskonale wiemy już o tym, że Google Coral będzie charakteryzował się niemałą wydajnością oraz długimi czasami pracy na jednym cyklu ładowania. Idźmy jednak dalej – sprzęt wystartuje na rynku z Androidem Q, reszta informacji jest dla nas w dalszym ciągu niedostępna. I zapewne tak zostanie aż do premiery – chyba, że w mediach pojawią się jakieś przecieki – a do tego przecież raz na jakiś czas dochodzi.

Google Coral

Użycie Snapdragona 855 nie jest niczym dziwnym – skoro Google chce tworzyć topowego Chromebooka, to ten musi być wyposażony w możliwie najlepszy układ. Ten natomiast bardzo dobrze radzi sobie w GeekBench – w teście jednego rdzenia wynik to 3296, natomiast w przypadku wykorzystania wszystkich: 9235. To o 10 procent lepiej niż w przypadku poprzednika – Snapdragona 845.

Google Coral wbrew pozorom jest już całkiem dobrze znany w swojej niszy

Osoby, które na bieżąco śledzą poczynania Google zapewne znają urządzenie Coral – to było benchmarkowane już w 2018 roku, ale z innymi chipsetami mobilnymi. Być może w trakcie projektowania sprzętu doszło do pewnych zmian, albo… mamy do czynienia z całą gamą urządzeń, które zostaną zaprezentowane w tym roku. Jakkolwiek sprawa się nie rozegra – na pewno należy czekać na tę premierę!