Felietony

eInwestor - gra giełdowa bez wychodzenia z Facobooka

Grzegorz Marczak
eInwestor - gra giełdowa bez wychodzenia z Facobooka
18

Szybko rośnie liczba dobrych polskich aplikacji na Facebooka. Do tego grona można śmiało zaliczyć grę eInwestor, która dostępna jest tylko na Facebooku. Dzięki niej każdy z nas może zostać wirtualnym inwestorem i zacząć swoją przygodę na giełdzie. Na początek dostajemy 100 tysięcy złotych, które ocz...

Szybko rośnie liczba dobrych polskich aplikacji na Facebooka. Do tego grona można śmiało zaliczyć grę eInwestor, która dostępna jest tylko na Facebooku. Dzięki niej każdy z nas może zostać wirtualnym inwestorem i zacząć swoją przygodę na giełdzie. Na początek dostajemy 100 tysięcy złotych, które oczywiście powinniśmy pomnożyć aby docelowo stać się finansowym rekinem :)

Zaryzykowałem więc z moim wirtualnym majątkiem i zakupiłem akcje Agory, TVN, BZ WBK. Jutro okaże się czy warto inwestować w znane marki :)

Tak na poważnie to pamiętam chyba pierwszą tego typu grę zrobioną dawno dawno temu przez Onet - wtedy jeszcze była to klasyczna storna WWW. Teraz dzięki Facebookowi możemy dodać do takiej zabawy nieco rywalizacji między znajomymi, możemy też oczywiście chwalić się naszymi inwestycjami na naszym profilu itp.

W eInwestor gra już podobno 4,5 tysiąca osób, średnio wykonując 3 transakcje dziennie.Aplikacja ma zarabiać na siebie dzięki reklamą i pośrednictwu w sprzedaży usług finansowych. Jeśli chodzi o rozwój aplikacji to są plany związane z uruchomieniem sprzedaży funduszy inwestycyjnych oraz daniem możliwości udzielania pożyczek pomiędzy graczami.
Tak jak wspomniałem pobawiłem się chwilę w inwestora w eInwestor i mam kilka uwag. Przede wszystkim grze brakuje czegoś w stylu samouczka - jak rozumiem jest to zabawa dla dla początkujących i amatorów. Kolejna sprawa może bardziej błaha ale irytująca - przy każdej transakcji aplikacja koniecznie chce, żebyśmy pochwalili się nią zakupem na naszym profilu. Z czasem robi się to denerwujące bo więcej czasu spędza się na zamykaniu komunikatów niż na faktycznej grze.

Ostatnia rzecz jest najważniejsza - mam spore lagi jeśli chodzi o eInwestor. Nie wiem czy to chwilowe problemy czy też tak jest permanentnie. Klikam na przycisk kupuj i czekam na reakcję aplikacji nawet do kilku sekund. Tak samo wygląda sprawa z nawigowaniem po aplikacji. Problem ten powinien zostać rozwiązany jeśli autorzy chcą przyjąć dużo większą ilość graczy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook