Google

Pokochacie nową wersję Chrome. Zadba o wasz spokój i nie tylko!

Kamil Świtalski
Pokochacie nową wersję Chrome. Zadba o wasz spokój i nie tylko!
6

Najpopularniejsza przeglądarka na świecie doczekała się nowej wersji. Aktualizacja zawitała na wszystkie wiodące systemy — zarówno mobilne, jak i stacjonarne. Co tym razem przygotowało dla nas Google?

Aktualizacje przeglądarki Google Chrome często nie są niczym więcej, niż kolejną paczką poprawek bugów i dbaniem o to, aby całość działała bardziej stabilnie niż do tej pory. Tym razem także nie zabrakło łatek związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem, ale nowa wersja trafiła równocześnie na pięć systemów — zarówno stacjonarnych (Windows, macOS, Linux) jak i mobilnych (Android, iOS) — i ma jeszcze kilka innych asów w rękawie.

Co nowego w Google Chrome 66?

Jedną z największych nowości ma w niej być standardowe wyłączenie automatycznego odtwarzania w nowootwartych kartach. Strasznie drażniąca rzecz, która potrafi człowieka wyprowadzić z równowagi — szczególnie gdy otworzy równocześnie kilka okienek. Warto jednak mieć na uwadze, że nie zatrzyma ona m.in. materiałów wideo bez dźwięku. Drugą istotną nowością jest umożliwienie eksportu haseł, które mamy zapisane w naszej przeglądarce. Od teraz w Google Chrome możemy za pomocą dosłownie paru kliknięć  pobrać wszystkie dane w formie niezabezpieczonego nijak pliku *.CSV. Aby jednak pobrać dokument — niezbędne będzie podanie hasła użytkownika zalogowanego na systemie, bądź — w wydaniu mobilnej — inna weryfikacja (np. odcisk palca, kod blokady itp.)

Nie zabrakło też mniejszych nowości

W kwestii większych nowości — to tyle. Ale nie oznacza to, że to wszystko co przygotowali dla nas twórcy. Kilka zmian zaszło w przeglądarce z punktu widzenia deweloperów, w których ręce oddano nowe narzędzia. Więcej na ich temat opowiedzą sami twórcy:

Kilka świeżych opcji zawitało także do wersji dla Androida. Wśród nich:

  • Preferowany język przeglądanych treści w internecie można ustawić, wybierając Ustawienia > Języki.
  • W artykułach, w których jest to możliwe, może pojawiać się okno z opcją przełączenia się na widok uproszczony. Włącza się go w sekcji Ustawienia > Ułatwienia dostępu.
  • Na stronie Pobrane pliki można teraz łatwiej udostępniać i usuwać pliki.

Wszystkie udoskonalenia już teraz czekają na was w najnowszej wersji przeglądarki, która dostępna jest na wszystkich pięć systemów!

Źródło: Forbes

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu