Poczta email

Google Chat już dostępny dla wszystkich użytkowników Gmaila! Jak włączyć?

Grzegorz Ułan
Google Chat już dostępny dla wszystkich użytkowników Gmaila! Jak włączyć?
1

Google rozpoczął właśnie sukcesywne włączanie na kontach użytkowników Gmaila dostęp do Google Chat. Zarówno w wersji desktopowej jak i mobilnej.

Google Chat dostępny był do tej pory jedynie dla klientów firmowych. Dzięki tej usłudze mogli oni w szerszym zakresie komunikować się w zespołach, tworzyć pokoje rozmów, wymieniać się wiadomościami, plikami czy tworzyć wspólne listy zadań.

Teraz dostęp do usługi otwarty został dla wszystkich chętnych i posiadaczy zwykłych kont Gmail. Tym samym można już na dobre pożegnać Google Hangouts. Jak włączyć dostęp do usługi Google Chat? W pierwszej kolejności trzeba ją aktywować w ustawieniach konta Gmail w przeglądarce.

Mamy tu do wyboru trzy opcje - pozostanie nadal przy usłudze Google Hangouts, wybór nowego Google Chat lub wyłączenie w ogóle dostępu do komunikatora na Gmailu.

Po włączeniu Google Chat, po lewej stronie Gmaila pod listą folderów poczty znajdziecie trzy nowe zakładki - Chat z listą rozmów, które prowadziliście wcześniej w Google Hangouts, Pokoje oraz Spotkania, czyli Google Meet. Zniknie też duży przycisk do wysyłania wiadomości, zastąpi go mała ikona oraz pojawi się nowy panel, w którym będziemy mogli ustawić swoją dostępność na Google Chat.

Co z wersją mobilną Gmaila? Tutaj również musimy zmienić ustawienia aplikacji na Androida bądź iOS. Wystarczy w ustawieniach konta Gmail w samej aplikacji zaznaczyć opcję - Google Chat (wcześniejszy dostęp). Po jej zaznaczeniu pozostaje już tylko zrestartować aplikację i korzystać z nowych zakładek. Na samym dole dostępnych będzie ich po nowemu cztery - Poczta, Chat, Pokoje i Spotkania, czyli podobnie jak w przeglądarkowe wersji Gmail.

Tak więc od teraz w jednym miejscu będziemy mieli wszystkie te usługi do komunikacji, zarówno na desktopie jak i na urządzeniach mobilnych. Mam nadzieję, że to początek uporządkowania usług do komunikacji od Google.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu