Akcja Partnerska

Golenie na gładko i wiele więcej - sprawdziliśmy golarkę Braun Series 7

23

Wielu mężczyzn oczekuje szybkiego i skutecznego golenia, także w sytuacjach nagłych - chwilę przed wyjściem czy ważną rozmową online. Jednocześnie część z nich po prostu lubi ten czas moment i traktuje golenie jako rytuał. Niezależnie od tego, czego wymaga od Was sytuacja, golarki elektryczne Braun staną na wysokości zadania. Wiem, bo jednej z nich używam od tygodnia i już po tym czasie jestem w stanie dostrzec zmianę, jakiej dokonała.

Dlaczego golarka elektryczna? Moje wymagania są nadal bardzo konkretne

Moje wymagania co do golarki elektrycznej natomiast w ogóle się nie zmieniły – nadal oczekuję, że pomoże mi ona szybko i bezproblemowo się ogolić, błyskawicznie poradzi sobie z kilkudniowym zarostem i co chyba najważniejsze nie będzie podrażniać skóry, gdyż będzie bardzo delikatna. Spoglądając na specyfikację golarki Braun model Series 7 wydaje się, że spełni ona moje oczekiwania z nadwyżką. Wartymi wspomnienia są bowiem takie funkcje jak ruchoma głowica poruszająca się w zakresie aż 360 stopni, technologia AutoSense czy możliwość szybkiego naładowania akumulatora w zaledwie 5 minut na jedno pełne golenie. Robi wrażenie?

Zestaw Braun Series 7 100 Years Limited Edition - co w pudełku?

Na wstępie należy dodać, że marka Braun w tym roku obchodzi 100-lecie i z tej okazji na rynku pojawiła się limitowana kolekcja urządzeń z gwarancją wydłużoną do 5 lat. Testowana przez nas golarka pochodzi właśnie z tej kolekcji. Co dostaniemy w samym zestawie? Używana przeze mnie golarka to Braun Series 7 100 Years Limited Edition, znalazła się w schludnie zaprojektowanym pudełku, o dość sporych rozmiarach. Podyktowane jest to specjalnym dodatkiem, który znajdziemy w środku - to wyjątkowe etui, wewnątrz którego można przechowywać i przewozić golarkę wraz z akcesoriami. Wielu klientów zapomina w trakcie zakupu golarki o tym aspekcie, a w mojej ocenie jest on równie istotny, co parametry golarki i dostępne z nią akcesoria, ponieważ wybierając golarkę elektryczną stawia się też na mobilność i swobodę golenia w trakcie wakacji czy wyjazdów służbowych, gdzie przede wszystkim zależy nam na czasie i komforcie, a jak zdążyłem się wielokrotnie przekonać, wtedy nie ma nic lepszego niż golarka elektryczna.

Oryginalne etui, zaprojektowane z myślą o konkretnej golarce to najlepszy wybór, ponieważ daje pewność, że nasz sprzęt będzie zawsze bezpieczny. Wewnątrz znajdują się dedykowane golarce i akcesoriom przegródki, a całość wykonano z trwałego, sztywnego materiału zapewniającego odporność na wgniecenia. We wspomnianym zestawie znajdują się też dodatkowa nasadka pozwalająca zamienić golarkę w trymer, co w połączeniu z ruchomymi elementami sprawia, że sprzęt w ciągu sekundy staje się niezwykle uniwersalny i może posłużyć przycięcia baków czy wyznaczeniu linii wąsów. Załączona w zestawie niewielka szczoteczka pozwoli precyzyjnie wyczyścić golarkę i wszystkie jej elementy, a całości dopełnia ładowarka sieciowa z dość długim przewodem. Wybrane modele dostępne są też w zestawie z bazą czyszcząco-ładującą.

Braun Series 7 - komfortowe i bezpieczne golenie dzięki ruchomej głowicy

Przed rozpoczęciem użytkowania golarki Braun Series 7 byłem bardzo zaintrygowany nowością w postaci głowicy 360° Flex, ponieważ golenie na gładko zawsze wymaga od nas większej gimnastyki przed lustrem, niż mogłoby się wydawać. Więcej ruchomym elementów i większy zakres sprawiają, że golarka ma szansę dotrzeć w trudno dostępne miejsca. Czy to się sprawdza? Nie będę ukrywał, że taka mobilność głowicy wymaga od nas zmiany przyzwyczajeń, bo golarka zachowuje się nieco inaczej, ale po kilku minutach jej zachowanie staje się przewidywalne i ruchomość głowicy można wykorzystać na własną korzyść. Bez dodatkowej pracy dłonią czy odchylania głowy golarka dociera w miejsca, gdzie wcześniej musiałem poświęcić znacznie więcej czasu na golenie, by osiągnąć te same rezultaty.

Nie sposób nie dostrzec też tego, że golarka pracuje w inny sposób zależnie od miejsca golenia. Gdy jest to potrzebne, zwiększana jest moc, dzięki czemu można szybciej poradzić sobie z gęściejszym zarostem, natomiast w pozostałych przypadkach pracuje ciszej i delikatniej. Jest to możliwe dzięki technologii AutoSense, która odczytuje gęstość zarostu. Mogłoby się wydawać, że najwięcej zależy od użytkownika golarki, ale elastyczność sprzętu jest na tyle ważnym punktem, że pozwala to uniknąć np. nieprzyjemnych podrażnień w krytycznych sytuacjach, ponieważ do zgolenia niewielkiego zarostu nie jest potrzebna pełna moc golarki. Działa to też w drugą stronę, ponieważ po kilku dniach bez golenia można oczekiwać szybszych efektów, gdy golarka będzie dostosowywać swoją moc do zwiększonego zarostu. Kluczową rolę odgrywa tu system tnący potrójnego działania - współpraca podwójnych folii i zintegrowanego, niezależnie poruszającego się środkowego trymera zapewnia jeszcze dokładniejsze golenie.

Wygodna rączka, suche lub mokre golenie, długi czas pracy na baterii

Wydaje mi się, że im rzadziej zwracamy uwagę na to, jak dobrze służy nam golarka, tym lepiej wywiązuje się ze swojego zadania. Jeżeli nie sprawia nam problemów w trakcie golenia, czyszczenia czy konserwacji, to mamy do czynienia z produktem, nad którego zaprojektowaniem czuwano z pełną starannością. Nie inaczej mogę bowiem opisać kształty rączki, które zapewniają pewny chwyt, niezależnie od rozmiarów dłoni użytkownika oraz warunków w jakich się golimy (np. na mokro, gdy mogłaby się wyślizgnąć z ręki). W tym miejscu dodam też, że podobnie jak pozostałe golarki Braun, nowy model Series 7 umożliwia golenie na sucho i mokro, jeśli wolicie skorzystać z pianki lub żelu do golenia. W moim przypadku jest to zależne od długości zarostu, ale wiem, że niektórzy nie wyobrażają sobie golenia na inny, niż swój ulubiony sposób. Z golarką Braun mamy pełną swobodę.

Naładowana maksymalnie golarka będzie pracować bez przerw przez około 50 minut, co oznacza, że średnio przekłada się to na około 3-4 tygodnie golenia bez potrzeby podłączania jej do źródła zasilania. Pomimo faktu, że jest to sprzęt, z którego naładowaniem zazwyczaj nie musimy się spieszyć, to wszyscy dobrze wiemy, że lubimy odkładać tę czynność bez końca i niejednokrotnie takie zachowanie powoduje, że golarka nie jest gotowa do pracy, gdy tego najbardziej potrzebujemy. Wtedy z pomocą przyjdzie funkcja szybkiego ładowania, która po zaledwie 5 minutach od podłączenia ładowarki zapewni nam jedno pełne golenie.

Uniwersalna i zawsze gotowa golarka Braun Series 7

Po czasie spędzonym z golarką Braun Series 7 zorientowałem się, że golenie stało się czynnością, którą wykonuję z jeszcze większą przyjemnością. Najbardziej spodobał mi się system EasyClick i mnogość nakładek, które można nabyć w razie potrzeby - wtedy w mgnieniu oka zamienimy golarkę w precyzyjny trymer, szczoteczkę do czyszczenia twarzy czy golarkę do ciała. Zabierając taki sprzęt ze sobą w eleganckim etui mamy pewność, że nic nas nie zaskoczy, bo golarka sprawdzi się w każdych warunkach, a korzystając z promocji organizowanej przez sklep internetowy www.euro.com.pl możecie zakupić golarkę ze zniżką 100 zł. Użyjcie kodu GOLARKAMBS7. Promocja ważna do 23 maja 2021.

--

Materiał powstał we współpracy z marką Braun

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: