Świat

GMail zamknięty dla Niemców?

j
jozwikp
6

Możliwe, że Google będzie zmuszone odciąć Niemieckich użytkowników od GMaila. Problem stwarza nowe prawo przyjęte przez niemiecki rząd, które nakazuje dostawców usług pocztowych do zbierania pełnych i weryfikowalnych danych adresowych użytkowników. Google Blogscoped podaje, że efekty nowej u...

Możliwe, że Google będzie zmuszone odciąć Niemieckich użytkowników od GMaila. Problem stwarza nowe prawo przyjęte przez niemiecki rząd, które nakazuje dostawców usług pocztowych do zbierania pełnych i weryfikowalnych danych adresowych użytkowników.

Google Blogscoped podaje, że efekty nowej ustawy nie są jeszcze sprecyzowane ale może dojść do tego, że Google będzie musiało zebrać dane od wszystkich swoich niemieckich użytkowników. Taka sytuacja jest niezgodna z zasadami GMaila, który miał być anonimowym kontem. Jak mówi Peter Fleischer z Googli "Wielu użytkowników na całym świecie robi użytek z tej anonimowości aby chronić siebie przed spamem lub wpływem rządów na wolność słowa ... Jeśli społeczność internetowa przestanie ufać, że dbamy o ich dane osobowe, szybko zakończymy działalność".

Widać tu co najmniej 2 sprawy: po pierwsze państwa europejskie szczególnie te z UE bardzo głośno krzyczą o prywatności w internecie szczególnie w kontekście poczynań USA; po drugie pojawił nam się jawny konflikt pomiędzy krajem, a firmą. Może być ciekawie. Google uległ Chińczykom, czy ulegnie Niemcom?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu