Google

Gmail pozwala teraz na blokowanie nadawców i rezygnację z newsletterów [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Gmail pozwala teraz na blokowanie nadawców i rezygnację z newsletterów [prasówka]
3

Google poinformował o rozbudowaniu Gmaila o dwie użyteczne nowości. Od teraz z poziomu aplikacji będziemy mogli blokować wybranych nadawców i szybko rezygnować z subskrypcji newsletterów. Nowości w Gmailu Na blogu Google pojawiła się informacja o dwóch nowych funkcjach. Pierwsza pozwala nam na...

Google poinformował o rozbudowaniu Gmaila o dwie użyteczne nowości. Od teraz z poziomu aplikacji będziemy mogli blokować wybranych nadawców i szybko rezygnować z subskrypcji newsletterów.

Nowości w Gmailu

Na blogu Google pojawiła się informacja o dwóch nowych funkcjach. Pierwsza pozwala nam na blokowanie wybranych nadawców, dzięki czemu nie będą dalej nas zajmować wysyłane przez nich maile. W ten sposób możemy "ręcznie" walczyć z uporczywym spamem lub natarczywymi osobami. Rozwiązanie to trafi do aplikacji mobilnej oraz webowego interfejsu.

Druga z funkcji pozwala nam szybko wypisywać się z newsletterów i biuletynów. Mechanizm ten zaimplementowano już jakiś czas temu w webowej wersji poczty. Teraz trafia również do aplikacji mobilnej. Trzeba zauważyć, że nie jest on jeszcze w 100 proc. skuteczny i z niektórymi platformami rozsyłającymi mailing sobie nie radzi. W większości przypadków jednak za jego pomocą, jednym dotknięciem ekranu zrezygnujemy z newsletterów, do których mniej lub bardziej świadomie się zapisaliśmy.

Instagram z 400 mln

Instagram pochwalił się liczbą 400 mln użytkowników. Jednocześnie pokazuje to, jak szybko rośnie należąca do Facebooka platforma. jeszcze 10 miesięcy temu ogłaszano bowiem przekroczenie progu 300 mln aktywnie korzystających z niej każdego miesiąca osób. Dziennie publikują oni tutaj 80 mln fotografii. Co ciekawe, większość, bo aż 75 proc. użytkowników, pochodzi spoza USA.

Dla porównania Twitter ma obecnie 316 mln użytkowników, a Pinterest 100 mln. Z samego Facebooka korzysta 1,5 mld osób, a więc ok. 20 proc. globalnej populacji.

Twitter zmienia przyciski

Zostajemy przy serwisach społecznościowych. Twitter planuje zmianę wyglądu swoich przycisków w najbliższym czasie. W nowej wersji będą miały one błękitny, typowy dla serwisu kolor. Zostaną ponadto spłaszczone i pozbawione gradientów - wszystko w myśl obecnie panujących w designie trendów. Zmianie nie ulegną na pewno napisy, co akurat chyba nie powinno dziwić.

LG V10 z dwoma ekranami

W sieci pojawiły się informacje o nadchodzącym smartfonie LG. Model V10 ma się wyróżniać zastosowaniem dwóch niezależnych wyświetlaczy na przednim panelu. Pierwszy -5,7-calowy i rozdzielczości 2560 x 1440 px - miałby pełnić standardową rolę. Drugi natomiast posłuży do pokazywania skrótów najczęściej używanych aplikacji, ale zapewne będzie również wykorzystywany szerzej.

Oprócz tego LG V10 ma posiadać Snapdragona 808, 3 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej i aparat 16 Mpix.

Redesign o2.pl

Jak informuje Pressserwis, Grupa Wirtualna Polska przymierza się do redesignu portalu o2.pl. Zmiany miałyby zostać zaprezentowane podczas konferencji prasowej zaplanowanej na początek października. Szczegółów na ten temat jeszcze nie znamy. O2.pl w w lipcu zanotował 3,84 mln użytkowników, co dało 561,7 mln odsłon (za Megapanel PBI/Gemius).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu