Świat

GMail konkurencją dla Skype?

Paweł Grzegorz Iwaniuk
GMail konkurencją dla Skype?
13

Jak można nie kochać usługi pocztowej Google? Ma ona oczywiście czasem gorsze dni (zdarzają się zwisy), ale kto nie ma? Dzisiaj na blogu oficjalnym blogu GMail przeczytałem wiadomość, że Google rozszerza funkcjonalność swojej poczty o możliwość wideo rozmów z dźwiękiem. Sam testowałem już tą funkcje...

Jak można nie kochać usługi pocztowej Google? Ma ona oczywiście czasem gorsze dni (zdarzają się zwisy), ale kto nie ma? Dzisiaj na blogu oficjalnym blogu GMail przeczytałem wiadomość, że Google rozszerza funkcjonalność swojej poczty o możliwość wideo rozmów z dźwiękiem. Sam testowałem już tą funkcje i moje pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Poniżej możecie zobaczyć jak to działa w praktyce.
Czyżby Google próbowało zawalczyć o rynek komunikatorów? Nie zdziwiłbym się. Widzę nawet rozmowy wideo przez GMail jako funkcje kolejnych telefonów z Androidem. Byle tylko wprowadzono model z frontową kamerą.

Aby uruchomić nową funkcjonalność trzeba ściągnąć stąd plugin do przeglądarki pozwalający na obsługę posiadanej kamery internetowej. Wideo czat dostępny jest już w polskiej wersji GMail, więc nie ma konieczności przełączania się na wersje angielską, tak jak to było wcześniej, z niektórymi usługami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu