Świat

CinemaTube czyli filmy pełnometrażowe na YT

Paweł Grzegorz Iwaniuk
CinemaTube czyli filmy pełnometrażowe na YT
10

Ostatnio pojawiło się kilka informacji w sieci, dotyczących współpracy YouTube z dużymi wytwórniami filmowymi. Filmy i programy telewizyjne należące do tych firm miałyby zostać udostępnione internautom na stronach tego serwisu. Dzisiaj natomiast media2.pl powołując się na Gazetę Wyborczą, zamieścił...

Ostatnio pojawiło się kilka informacji w sieci, dotyczących współpracy YouTube z dużymi wytwórniami filmowymi. Filmy i programy telewizyjne należące do tych firm miałyby zostać udostępnione internautom na stronach tego serwisu. Dzisiaj natomiast media2.pl powołując się na Gazetę Wyborczą, zamieścił wiadomość, że YouTube nawiązał współprace ze studiem MGM, które uruchomiło 2 kanały: American Gladiators (z archiwalnymi odcinkami popularnego w USA show telewizyjnego) oraz Impact (poświęcony filmom wytwórni).

Muszę jednak Was zmartwić. YouTube, tak jak popularne Hulu ogranicza dostęp do plików wideo zgromadzonych w tych kanałach do internautów z USA. Po raz kolejny zostaliśmy odcięci od możliwości oglądania legalnie darmowych, pełnometrażowych filmów. Wynika to zapewne z praw licencyjnych do oferowanych tytułów.

Szkoda mi jednak, że nie jestem w stanie nawet określić jakości oferowanych przez YouTube filmów. Myślę jednak, że jeśli usługa ta ma odnieść sukces, pliki muszą być dużo wyższej rozdzielczości (conajmniej SD) niż typowe, zamieszczane przez użytkowników filmy.

Mam również nadzieje, że te ograniczenia to tylko przejściowe rozwiązanie i z czasem kanały premium pojawią się również w Polsce. Możliwe, że wystarczy tylko, aby nasi rodzimi reklamodawcy zainteresowali się tego typu promocją?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

YouTubeGooglewideo w sieci