Google

Android Auto for Phone Screens - Google szykuje nową wersję aplikacji

Kamil Pieczonka
Android Auto for Phone Screens - Google szykuje nową wersję aplikacji
22

Android 10 zadebiutował wczoraj, wraz z nim pojawiło się też sporo zmian w samym systemie. Jedną z nich jest integracja Android Auto, które przestaje być oddzielną aplikacją. Nie oznacza to jednak, że posiadacze starszych smartfonów pozostaną na lodzie, Google szykuje między innymi dla nich nową aplikację.

Android Auto for Phone Screens

Android Auto powstał głównie z myślą o ekranach dostępnych w samochodach. Google początkowo rozwijał tę aplikację również na smartfonach, ale po pewnym czasie przestał wprowadzać tam jakiekolwiek nowości, a skupił się na tym co pojawia się na ekranie samochodu. Poniekąd to słuszna strategia, bo taki był zamysł całej technologii, aby przenieść uproszczony ekran smartfona do auta i nie absorbować przesadnie uwagi kierowcy.

Kilkanaście dni temu Google odświeżyło wreszcie wygląd Android Auto w samochodach. Tak jak opisywałem w osobnym tekście, nowy wygląd jest znacznie bardziej intuicyjny i nowoczesny, zapewniając przy tym zwiększoną funkcjonalność. W komentarzach pytaliście, czy te zmiany zawitają również na ekran smartfona. Wtedy odpowiedź była przecząca, bo zmian w aplikacji Android Auto na smartfonie nie było żadnych. Teraz wygląda na to, że coś jednak w tej kwestii może się zmienić.

Po premierze Android 10 na stronach Google pojawiły się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez użytkowników. Wśród nich jest właśnie pytanie o Android Auto, które stało się integralną  częścią nowego systemu. W swojej odpowiedzi Google potwierdza, że faktycznie Android Auto jako osobna aplikacja znika z systemu, ale już niedługo w sklepie Play zostanie udostępniona nowa - Android Auto for Phone Screens.

W tym samym punkcie możemy też przeczytać takie zdanie: You can download this app to continue using the phone screen version of Android Auto. Wygląda więc na to, że Android Auto nadal będzie dostępne na ekranie telefonu, ale trudno w tej chwili powiedzieć czy zmieni się sam wygląd aplikacji. Pewne jest natomiast, że użytkownicy aut, które nie wspierają Android Auto będą mogli z tego systemu korzystać na swoim telefonie. I to niezależnie od tego w jakiej wersji mają system Android. Nowa aplikacja ma zostać udostępniona wkrótce, co w przypadku Google może oznaczać zarówno dni, jak i miesiące...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu