Felietony

GG na BlackBerry mocno spóźnione, ale jest

Grzegorz Ułan
GG na BlackBerry mocno spóźnione, ale jest
9

Polskich produkcji w BlackBerry App World jak na lekarstwo. GG Network we współpracy z firmą Proget postanowiło to trochę zmienić. Dziś pojawił się w nim zupełnie darmowy klient sieci GG. Nie da się ukryć, iż darmowa, mobilna wersja tego komunikatora wychodzi za późno, zarówno na iOS jak i Androi...

Polskich produkcji w BlackBerry App World jak na lekarstwo. GG Network we współpracy z firmą Proget postanowiło to trochę zmienić. Dziś pojawił się w nim zupełnie darmowy klient sieci GG.

Nie da się ukryć, iż darmowa, mobilna wersja tego komunikatora wychodzi za późno, zarówno na iOS jak i Androida, ale na BlackBerry to już zdecydowanie niewypał. Użytkownicy tych terminali od początku systematycznie korzystają wewnątrz platformy ze świetnego BlackBerry Messenger, a do komunikacji na zewnątrz wybrali już Facebooka bądź Google Talk, ewentualnie WhatsApp Messenger.

Oczywiście byłaby to dobra wiadomość dla użytkowników tej sieci i będących w posiadaniu BB, w końcu mieliby możliwość kontaktu ze znajomymi z GG, których nie namówili jeszcze na inne komunikatory, gdyby tylko aplikacja działała w tle. Wystarczy kilkanaście minut, nawet przy trybie połączenia "Auto" (o dziwo jest możliwość połączenia tylko poprzez BIS) komunikator się rozłącza, co nie ma miejsca w przypadku innych komunikatorów. Osobiście korzystam z eBuddy XMS, które automatycznie wznawia połączenie po utracie połączenia z siecią. Jak dla mnie to podstawa dla mobilnego komunikatora.

Wydaje mi się, że GG zdecydowanie przespało swój czas na zaistnienie na platformach mobilnych, dając tym samym czas swoim dotychczasowym użytkownikom na przesiadkę na inne rozwiązania i namówienie znajomych na podobny krok. Teraz to już wygląda tylko na rozpaczliwe próby wdrożenia tego komunikatora na popularne platformy mobilne, które można nazwać conajmniej nieudanymi. Niestety. Szkoda.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ggBlackBerry