Startups

Geni: 5 milionów profili w 5 miesięcy

jozwikp
Geni: 5 milionów profili w 5 miesięcy
5

Geni to serwis społecznościowy, którego głównym celem i zadaniem jest budowa drzewa genealogicznego. Najnowsza wiadomość od autorów serwisu brzmi mniej więcej tak: "mamy 5 milionów profili i działamy od 5 miesięcy". Na pierwszy rzut oka brzmi kosmicznie. Jak oni to zrobili? Okazuje się, że zo...

Geni to serwis społecznościowy, którego głównym celem i zadaniem jest budowa drzewa genealogicznego. Najnowsza wiadomość od autorów serwisu brzmi mniej więcej tak: "mamy 5 milionów profili i działamy od 5 miesięcy". Na pierwszy rzut oka brzmi kosmicznie. Jak oni to zrobili?

Okazuje się, że zostaliśmy lekko oszukani, a cały chwyt polega na definicji profilu w tym konkretnie serwisie. Każdy użytkownik tworzący swoje drzewo, dodając kolejne osoby tak naprawdę tworzy nowe profile. Wśród żyjących osób można zdefiniować oprócz wymaganych danych również adres email. W takim wypadku zapisana osoba otrzymuje informację, że jest już częścią drzewa i może przejąć kontrolę nad swoim profilem. Dodatkowo w serwisie istnieje ogromna ilość profili należących do ludzi, którzy już się nie zalogują. Swego rodzaju ciekawa kampania viralowa!

A jak wyglądają prawdziwe liczby? 4 miesiące temu w Gemini bawiło się 100,000 osób. Ile dzisiaj nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że dysponuje kapitałem rzędu 11 milionów dolarów. Pieniążki idą głównie na promocję oraz dodawanie nowych funkcji.

http://www.geni.com/

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu