Aplikacje webowe

Generator avatarów do wstawienia na profile społecznościowe

GU
Grzegorz Ułan
6

Z avatarów korzystamy już na wielu serwisach, czy to na Facebooku, Twitterze czy Google+. Nie wspomnę tu o najbardziej oczywistym Disqusie, gdzie wielu z Was albo ręcznie wgrywa avatar na swoim koncie lub korzysta z serwisu Gravatar, z którego pobiera obrazki jeszcze kilka innych serwisów.

To tylko najbardziej popularne serwisy, które przychodzą pierwsze na myśl, ale nie zapominajmy o wszelkiego rodzaju grach sieciowych czy różnego rodzaju serwisach www, wymagających założenia konta z możliwością wgrania własnego zdjęcia profilowego.

No właśnie, duża część internautów nie ma z tym problemu i zwłaszcza w serwisach społecznościowych wgrywa własne zdjęcia jako avatar, zmieniając je co jakiś czas. Ale to tylko jedna grupa osób, często spotykam się też z inną grupą, zwłaszcza na Disqusie i w grach sieciowych, która woli nie pokazywać swojej twarzy w sieci i wybiera obrazkowe avatary z jakichś realnych czy fikcyjnych postaci znalezione w sieci lub zupełnie losowe generowane w inny sposób.

Trafiłem dziś na jedno takie rozwiązanie, będące generatorem avatarów. To mega proste i funkcjonalne narzędzie online, dzięki któremu możemy stworzyć szybko i wygodnie swój nowy avatar lub odświeżyć istniejący.

https://i.imgur.com/JyK8EsR.mp4

Najlepiej najpierw skorzystać z wygenerowania losowego avatara, a później na nim zmieniać wygląd postaci , dodawać czy usuwać poszczególne elementy, jak okulary, włosy, kolor skóry czy ubranie.

Jeśli wybraliście jakichś konkretny avatar, możecie dla niego stworzyć kilkadziesiąt wersji w różnych konfiguracjach i różnym wyglądzie, dzięki czemu, co jakiś czas można zmieniać go w wybranych serwisach bez zmiany samej postaci.

Aplikacja działa dobrze, zarówno w przeglądarce na desktopie jak i na urządzeniach mobilnych, więc jeśli potrzebujecie dodać avatar do jakiejś aplikacji czy gry mobilnej, bez problemu możecie wygenerować go na telefonie.

A co z osobami, które wolą jednak swoje autentyczne zdjęcie, ale trochę zmodyfikowane? Dla nich znalazłem aplikację mobilną, niestety na razie tylko na smartfony z iOS na pokładzie - Portrait by img.ly.

Aplikacja pozwala na zupełną przemianę zdjęcia, które robimy sobie smartfonem. U dołu programu mamy do dyspozycji kilkanaście motywów graficznych, w tym kilka inspirowanych czołówką do filmu True Detective.

https://youtu.be/FxXRkqXfhYM?t=15s

Zdjęcie po przeróbkach okraszone jest wprawdzie watermarkiem serwisu imgly, ale nie psuje to zbytnio efektu końcowego i z powodzeniem można je wrzucać jako avatar w serwisach społecznościowych.

Źródło: ProductHunt: 1,2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: