Amazon

Gdy spałeś Amazon wydał 1 miliard dolarów na producenta smart-dzwonków do drzwi

Konrad Kozłowski
Gdy spałeś Amazon wydał 1 miliard dolarów na producenta smart-dzwonków do drzwi
2

Działalność Amazonu znacząco poszerzyła się względem początkowej inicjatywy Jeffa Bezosa i nie wolno niedoceniać starań giganta w żadnym z obszarów. O tym, jak bardzo poważnie traktuje swoje plany względem uczynienia domu inteligentnym najlepiej świadczy wydatek 1 miliarda dolarów na zakup firmy Ring.

Pamiętacie pomysły Amazonu na zdalne wpuszczanie kurierów do domu pod naszą nieobecność? Choć nie jestem pewien, czy zdecydowałbym się na taki krok już teraz, to sama wizja wydaje się kusząca - koniec z wyczekiwaniem na dostarczenie paczki za nasze drzwi. Amazon wie, że musi przekonać użytkowników bezpiecznymi rozwiązaniami do rozbudowy systemów smarthome, dlatego Ring wydaje się odpowiednim na tę chwilę kąskiem.

Amazon przejmuje Ring za 1 miliard dolarów

Ring to producent akcesoriów pozwalających dodatkowo zabezpieczyć nasze domy i mieszkania. W portfolio firmy wchodzą wideodomofono-dzwonki do drzwi, kamery, a nawet i routery. Można spodziewać się, że po przejęciu Ring będzie kontynuować swoje działania, ale na szerszą skalę - o wchłonięciu firmy przez Amazon raczej nie ma mowy, natomiast na bliższą integrację z pozostałymi elementami ekosystemu na pewno można liczyć.

Zaistniała sytuacja zrodziła też pytania o przyszłość kompatybilności urządzeń Ring z innymi ekosystemami. Głównie na myśl użytkownikom przychodzi HomeKit od Apple - krótki tweet rozwiał jednak wątpliwości i prace nad tym ruszą już niedługo i to we współpracy z Apple.

Dla polskiego użytkownika takie rozwiązanie są jeszcze dość odległe, ale nie zapominajmy, że i na naszym podwórku powstają ciekawe rozwiązania, którymi

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu