Moje przemyślenia

Gazeta.pl off-line przez ataki typu DDoS.

Grzegorz Marczak
0

Jak podaje IDG.pl -około 80 tysięcy komputerów atakuje serwis gazeta.pl (atak trwa od czwartku). Przyznam szczerze, że nie pamiętam, aby kiedykolwiek był atak na jakiś polski portal (tak skuteczny) Cała sytuacja ma dwa bardzo ciekawe aspekty. Pierwszy z nich to taki czemu gazecie od czwartku nie...

Jak podaje IDG.pl -około 80 tysięcy komputerów atakuje serwis gazeta.pl (atak trwa od czwartku). Przyznam szczerze, że nie pamiętam, aby kiedykolwiek był atak na jakiś polski portal (tak skuteczny)

Cała sytuacja ma dwa bardzo ciekawe aspekty. Pierwszy z nich to taki czemu gazecie od czwartku nie udaje się uporać z atakami DDos (z tego co wiadomo jest to w tej chwili jeden z najbardziej niebezpiecznych typów ataków przed którym nie ma skutecznej i pewnej metody obrony).

Drugim pytaniem, jakie należy sobie zadać to, kto zorganizował ten atak i dlaczego. Czy gazeta jakimś swoim artykułem naraziła się komuś czy też są jakieś inne powody ?. Na pewno sprawa ta będzie wyjaśniana zaraz po tym jak serwis upora się z atakami.

Jedną ciekawostkę jaką zauważyłem to, że żadne portal nie napisał o tym ataku – rozumiem, że gazeta jest konkurencyjnym serwisem ale sam news jako taki jest dość ciekawy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu