Felietony

Gametrade zabrał się teraz za handel sprzętem do gier

Grzegorz Marczak
Gametrade zabrał się teraz za handel sprzętem do gier
17

Najpierw słowo o Gametrade dla tych, którzy nie natknęli się jeszcze na ten serwis w sieci. Serwis GameTrade.pl służy do łatwej i szybkiej wymiany gier między użytkownikami, dodatkowo mamy możliwość wystawienia swojej gry na sprzedaż czy też kupienia gry od innego gracza. Powstał w 2009 roku i od sa...

Najpierw słowo o Gametrade dla tych, którzy nie natknęli się jeszcze na ten serwis w sieci. Serwis GameTrade.pl służy do łatwej i szybkiej wymiany gier między użytkownikami, dodatkowo mamy możliwość wystawienia swojej gry na sprzedaż czy też kupienia gry od innego gracza. Powstał w 2009 roku i od samego początku wzbudził bardzo duże zainteresowanie w środowisku graczy. Zaowocowało to dynamicznym przyrostem nowych użytkowników i co za tym idzie transakcji wymian. W 2010 roku natomiast Gametrade został wsparty przez fundusz inwestycyjny Xevin inwestments.

Do niedawna w Gametrade można było kupować czy też wymieniać jedynie. To się jednak zmieniło ponieważ od wczoraj w serwisie dostępny jest nowy dział sprzęt. Jak sama nazwa wskazuje możemy za jego pośrednictwem kupić (lub sprzedać innemu graczowi z Gametrade nasz sprzęt. Oczywiście chodzi tylko o sprzęt związany z grami czyli wszystko od telewizorów poprzez komputery i konsole a na słuchawkach i małych akcesoriach kończąc.Myślę, że nowy dział ze sprzętem to całkiem dobry pomysł na rozwój serwisu. Wielu użytkowników ma już w serwisie wyrobioną dobrą renomę i zaufanie (poprzez udane transakcje wymiany) i na jej podstawie może zacząć również sprzedaż sprzętu. Cały czas natomiast zastanawiam się jak Gametrade chce zarabiać na takiej małej platformie handlowej? Na razie w regulaminie nie znalazłem słowa o prowizji od sprzedaży czy opłatach (chyba, że coś przegapiłem)? Możliwe, jednak że takie opłaty pojawią się w momencie kiedy zakończy się okres testowy nowego działu ze sprzętem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupgametrade