Samsung

Samsung Galaxy Note 7 powraca! Galaxy Note Fan Edition zapowiedziany

12

Jestem ciekaw jak dużo egzemplarzy Samsunga Galaxy Note 7 nie wróciło do producenta. Wiele osób zatrzymało je z bardzo prostego powodu: na pamiątkę. Te, które wróciły wkrótce pojawią się w nowej wersji na rynku pod nazwą Galaxy Note Fan Edition. Wymowne, prawda?

Słowo "fan" ma bowiem kilka znaczeń, a dwoma z nich są "zwolennik" i "wentylator". Porzućmy jednak teorie spiskowe i skupmy się na tym, co czeka nas --7-- lipca. Bo to właśnie tego dnia rozpocznie się sprzedaż nowego-starego smartfona Samsunga. Na sklepowe półki trafiły tylko w Korei Południowej w liczbie 400 000 egzemplarzy. Cena odświeżonej wersji Note'a 7, to około 611 dolarów, czyli o blisko 40% niższa, niż w dniu premiery pierwotnej wersji sprzętu.

Samsugn wycofał Note 7 z produkcji, ale o tym, że Galaxy Note 7 wróci do sklepów wiedzieliśmy już jakiś czas temu.

Samsung Galaxy Fan Edition

Pod wieloma względami jest to ten sam telefon, co wcześniej, choć oczywiście doszło do kilku zmian. Z przodu urządzenia zauważymy brak napisu "Samsung", zaś na tylny panelu znajdziemy typowe dla nowej serii logo. Obudowa prezentuje się identycznie do zwykłego Note'a 7 - posiada certyfikat IP8, co oznacza, że jest kurzoodporny i wodoszczelny, oferowany będzie w dokładnie tych samych wariantach kolorystycznych: Blue Coral, Gold Platinum, Silver Titanium i Black Onyx.

Specyfikacja Galaxy Fan Edition

Wewnątrz znajdzie się jednak zupełnie nowa bateria o pojemności 3200 mAh, czyli o 300 mAh mniejszej niż ta, która obecna była w pierwszej wersji Galaxy Note 7. Tym razem Samsung potraktował sprawę wyjątkowo i zastosowany został 8-krokowy program weryfikacji bezpieczeństwa akumulatorów. W zestawie dodawany będzie S-Pen - nieodłączny element phabletów (a może to już smartfony?) Samsunga - a uaktualnienia doczekać ma się także oprogramowanie, które oparte jest na sofcie z Samsungów Galaxy S8 i S8+.

Dlaczego Galaxy Note 7 wybuchał?

Specyfikacja pozostaje więc niezmieniona:

  • 4 GB pamięci RAM
  • 64 GB pamięci wewnętrznej
  • slot Hybrid SIM, gdzie poza kartą Nano SIM mieści się również microSD do 256 GB
  • aparat 12 Mpix Dual Pixel, 1,4 um f/1,7 OIS
  • przedni aparat 5 Mpix z przysłoną f/1,7

Samsung musiał pozbyć się 3,5 mln sztuk telefonów, dlatego Galaxy Note 7 Fan Edition powstaje z niewykorzystanych wcześniej komponentów.

Według źródeł Note 7 Fan Edition nie powróci na rynek amerykański. To pozwala sądzić, że smartfon ominie także Europę, choć mogę się mylić - Samsung posiada na Starym Kontynencie bardzo solidną pozycję, którą może spróbować wykorzystać. Całkiem możliwe jest jednak, że priorytetem Koreańczyków będzie wprowadzenie do Europy nowego modelu Note 8 - o ile tak będzie się nazywał - i nie zdecyduje się na danie drugiej szansy Note'owi 7.

Źródło: AndroidCentral.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu