Samsung

Samsung Galaxy Note 8 będzie naprawdę potężnym smartfonem. Sami zobaczcie

Jakub Szczęsny
Samsung Galaxy Note 8 będzie naprawdę potężnym smartfonem. Sami zobaczcie
9

23 sierpnia odbędzie się światowa premiera najnowszego telefonu Samsunga - Galaxy Note 8. Jest to debiut ważny nie tylko dlatego, że mamy do czynienia ze specyficzną serią w portfolio giganta, ale także z tego powodu, iż Koreańczycy muszą udowodnić, że po wpadce z Note'em 7 dalej są w stanie robić dobre telefony. Wygląda na to, że to się uda zrobić, również pod kątem specyfikacji nowego Note'a.

Specyfikacja techniczna mimo wszystko nie jest dla nas ogromnym zaskoczeniem. Już w ciemno mogliśmy typować niektóre elementy, które muszą się pojawić w Galaxy Note 8. Wiele w tym pomogło nam pozycjonowanie serii Note, która zawsze kojarzona była z topowymi podzespołami.

Użytkownik Samsunga Galaxy Note 8 będzie mógł korzystać z ekranu o przekątnej 6,3 cala AMOLED, zapewne w rozdzielczości 2K. Pewne jest to, że urządzenie również będzie charakteryzowało się zaokrąglonym, zaciągniętym na boczne krawędzie wyświetlaczem. Za wydajność odpowiadać ma Snapdragon 835 / Exynos 8895 - zależnie od rynku (na naszym będzie to konstrukcja Samsunga). Dodatkowo, użytkownik skorzysta z 6 GB pamięci RAM oraz 64 GB przestrzeni na dane, rozszerzalnej za pomocą kart microSD. Z tyłu znajdziemy dwa aparaty fotograficzne 12 MP (jeden szerokokątny, drugi tele jako 2-krotny zoom) z optyczną stabilizacją obrazu. Do selfie przeznaczono matrycę 8MP z przysłoną f 1.7 oraz autofokusem.

Ładowanie ma odbywać się za pomocą portu USB-C lub bezprzewodowo. Nad zasilaniem ma czuwać miejmy nadzieję, wolny od wad akumulator o pojemności 3300 mAh. Wiadomo, że obecny będzie czytnik linii papilarnych, zatopiony pewnie w przycisku "Home". Cena ma wynosić od 900 dolarów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu