Startups

Funnela (mały CRM) na rok za darmo dla startupów!

Grzegorz Marczak
Funnela (mały CRM) na rok za darmo dla startupów!
17

Nie wiem czy wszyscy z was pamiętają Fluxa-a (jednego z uczestników poprzedniego democampu), który docelowo zmienił nazwę Funnela. Słowem przypomnienia - jest to prosty CRM pozwalający usprawnić pracę grupową w małej firmie. Do dyspozycji mamy pocztę, kalendarz, zadania , zarządzanie kontaktami oraz...

Nie wiem czy wszyscy z was pamiętają Fluxa-a (jednego z uczestników poprzedniego democampu), który docelowo zmienił nazwę Funnela. Słowem przypomnienia - jest to prosty CRM pozwalający usprawnić pracę grupową w małej firmie. Do dyspozycji mamy pocztę, kalendarz, zadania , zarządzanie kontaktami oraz kokpit z poziomu którego możemy kontrolować całość naszych aktywności. Wszystkie elementy są ze sobą dość dobrze zintegrowane co pozwala nam na dość wygodną pracę.

Dlaczego wspominam o Funnela? Otóż serwis ten uruchomił właśnie promocję dla startupów. Każdy nowo powstały biznes w branży internetowej może liczyć na roczny darmowy dostęp do aplikacji. Warunkiem jest iż startup być już na etapie posiadania prototypu oraz nie może posiadać wsparcia finansowego od inkubatora/VC czy anioła biznesu.Wydaje mi się, że tego typu promocje to dobry krok dla Funnela (choć skutek byłby lepszy gdyby promocja taka miała miejsce pół roku temu), serwis jest gotowym produktem, ładnie opakowanym i chyba jednym problemem jest teraz sprzedaż. Udostępnienie systemu młodym przedsiębiorcom pomoże z pewnością wygenerować zainteresowanie w okół produktu. Pytanie tylko czy jest duże zapotrzebowanie na tego typu aplikacje?

Śmiem twierdzić, że Polska to za mały rynek - Funnela posiada wprawdzie wersję angielskojęzyczną ale nie jestem pewien czy to wystarczy. Z pewnością przydał by się zagraniczny partner który zajął by się marketingiem i sprzedażą - ale niestety na razie takiego nie widać (tutaj można by mieć pewne pytania do roli i zadań Inkubatora który współpracuje przy tym projekcie?).

W każdym razie na miejscu startupów przyjrzał bym się temu produktowi (szczególnie teraz kiedy można to zrobić za darmo) - może on znacznie usprawnić pracę grupową - szczególnie w kiedy pracujemy nad jednym projektem będąc w różnych lokalizacjach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

democamp