Startups

Elita-Polski.pl - to już koniec

Grzegorz Marczak
Elita-Polski.pl -  to już koniec
42

Na blogu serwisu Elita-Polski.pl (serwis miał skupiać elitę definiowaną przez wykształcenie, zamożność oraz pozycję społeczną - rejestracja tania bo jedynie 2 tysiące złotych) może przeczytać dziś następujący komunikat: Sobota - 30 maja - to ostatni dzień działalności Portalu Elita-Polski.pl....

Na blogu serwisu Elita-Polski.pl (serwis miał skupiać elitę definiowaną przez wykształcenie, zamożność oraz pozycję społeczną - rejestracja tania bo jedynie 2 tysiące złotych) może przeczytać dziś następujący komunikat:

Sobota - 30 maja - to ostatni dzień działalności Portalu Elita-Polski.pl.
Na różne sposoby można tłumaczyć niepowodzenie tego projektu. Od początku wiedzieliśmy, że wiąże się z nim duże ryzyko. Nie chciałbym w tym momencie dokonywać takiej oceny. Niech każdy sobie sam odpowie na pytanie - dlaczego "nie wypalił" pierwszy w Polsce płatny portal internetowy?

Jedno jest pewne - nie mogę sobie zarzucić niczego złego. Nie chciałem dzielić ludzi na uprzywilejowanych i nieuprzywilejowanych, bo to naturalna selekcja. Taka sama, jak to, że kierowcy jeżdżą mercedesami lub fiatami, a wśród tych pierwszych większość ma wyższe wykształcenie, firmy lub wysokie stanowiska kierownicze. To zwykła selekcja naturalna.

Nikt chyba nie dziwi się, że tak zakończył się żywot pierwszego elitarnego płatnego portalu (a tanio było jedynie 2 tysiące) - dobrze, że twórca i ojciec założyciel zdecydował się na szybkie zamknięcie tego cudu. Im dłużej wisiał by ten pusty serwis w internecie tym bardziej przypominał by on o nietrafionym pomyśle i teoriach jakie wygłaszali jego twórcy.

Jedno jednak trzeba przyznać twórcom serwisu - wywołali nim duże zamieszanie w internecie, udało im się otrzeć o większe media i zdobyć chwilowy rozgłos. Widać jednak, że to nie wystarcza a już na pewno nie spowoduje, że ktokolwiek zapłaci duże pieniądze za bliżej nie określone i jednak nadal wirtualne korzyści.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup