Startups

Tylko nieco ponad 3 tysiące aktywnie blipujących? - takie dane podaje blipi.pl

Grzegorz Marczak
Tylko nieco ponad 3 tysiące aktywnie blipujących? - takie dane podaje blipi.pl
57

Powstaje nowe dość ciekawe narzędzie do Blipa o nazwie blipi.pl. Czym będzie blipi? (będzie dlatego, że start głównej usługi planowany jest na czerwiec 2009): blipi.pl zaczął od dostarczania statystyk najpopularniejszych użytkowników serwisu Blip.pl – w czasie rzeczywistym! W czerwcu 2009 do usłu...

Powstaje nowe dość ciekawe narzędzie do Blipa o nazwie blipi.pl. Czym będzie blipi? (będzie dlatego, że start głównej usługi planowany jest na czerwiec 2009):

blipi.pl zaczął od dostarczania statystyk najpopularniejszych użytkowników serwisu Blip.pl – w czasie rzeczywistym! W czerwcu 2009 do usług dolączą także szczegółowe analizy dla każdego blipowicza – miesięczne i tygodniowe zmiany obserwujących, gadżety na blogi itp. Wtedy też uruchomiona zostanie wersja beta flagowego serwisu blipi.pl, czyli semantyczna wyszukiwarka blipów i linków umieszczanych w serwisie Blip.pl!

Pierwsze co sprawdziłem, to statystyki online top100 chcąc przekonać się czy Jacek Gadzinowski ma szansę na swoje 3000 obserwowanych w miesiąc. Oprócz samej tabeli z wynikami znajduje się tam też informacja o aktywnych blipowiczach czyli osobach które od 22 maja (bo od tego momentu serwis zbiera dane) wysłali publicznie jakiś status. Jedna ważna uwaga dotycząca statystyk - serwis nie uwzględni wiadomości bezpośrednich do blipowiczów, głównie z powodu tak obranej polityki prywatności.

Okazuje się, że liczba aktywnie blikujących jest zaskakująco mała bo wynosi tylko nieco ponad 3300 osób! (Marek czyli autor serwisu napisał mi wprawdzie w mailu o tym, że sam jest zaskoczony tak małą liczbą ale uwierzyłem dopiero kiedy sam sprawdziłem).Oczywiście nie daje to pełnego obrazu bo przecież w tego typu serwisie można być "niemym" i jedynie skupić się na podglądaniu innych. Jeśli jednak te liczby są prawdziwe to mimo wszystko pokazują one jak daleko nam jeszcze do popularności mikroblogów w Polsce. Przyznam, że ostatnie informacje o blipie, i wiele ciekawych akcji jakie się w okół niego dzieją zbudowały we mnie wyobrażenie serwisu z przynajmniej kilkunastu tysięczną grupą aktywnych userów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu