Startups

Fundusz Inovo.vc inwestuje 1,6 mln w polskiego Sotrender. Brawo!

Grzegorz Marczak
Fundusz  Inovo.vc inwestuje 1,6 mln w polskiego Sotrender. Brawo!
1

Wszyscy zapewne pamiętają a niektórzy używają Sotrendera. Przypomnę, że jest to firma badawcza specjalizująca się w badaniach i analizach mediów społecznościowych, założona w 2011 r. Właśnie dostaliśmy wiadomość, że Sotrender pozyskał kolejne wsparcie finansowe i to w wysokości 1,6 miliona złotyc...

Wszyscy zapewne pamiętają a niektórzy używają Sotrendera. Przypomnę, że jest to firma badawcza specjalizująca się w badaniach i analizach mediów społecznościowych, założona w 2011 r.

Właśnie dostaliśmy wiadomość, że Sotrender pozyskał kolejne wsparcie finansowe i to w wysokości 1,6 miliona złotych. Wartość firmy wyceniana jest obecnie w liczbach ośmiocyfrowych - ilość sprzedanych udziałów w tej transakcji nie została upubliczniona

Inwestorem w tej rundzie jest Inovo.vc to fundusz venture capital którego finansowo wspiera Maciej Duda, (wiele lat zarządzającego koncernem mięsnym PKM Duda), Rafała Brzoski(założyciela grupy Integer.pl) oraz Jacka Lewandowskiego, Stanisława Waczkowskiego i Jarosława Wikalińskiego. Inovo.vc oczywiście dysponuje także funduszami Krajowego Funduszu Kapitałowego. Sotrender jest jedną z pięciu spółek, w które dotychczas zainwestował fundusz Inovo.vc.

Co zrobią z pieniędzmi?

Naszym najważniejszym celem jest dalsza zagraniczna ekspansja, przede wszystkim związana z rynkiem amerykańskim
– deklaruje dr Jan Zając, prezes zarządu spółki. – Dodatkowe środki przeznaczone będą przede wszystkim na rozwój sprzedaży i marketingu online. Niezmiernie cieszymy się ze współpracy z Inovo.vc, gdyż ma on zbieżną do naszej wizję rozwoju firmy oraz wiedzę i doświadczenie pomocne w osiągnięciu naszych biznesowych celów.

Brawo i gratulacje dla całej ekipy. Sotrender to dowód na to, że potrafimy robić dobre produkty na światowym poziomie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

startups