Moje przemyślenia

Fujitsu zaprezentowało laptopy dla kobiet. Czy inni producenci pójdą tym samym tropem?

Marcin Kamiński
Fujitsu zaprezentowało laptopy dla kobiet. Czy inni producenci pójdą tym samym tropem?
11

Jak powinien wyglądać idealny komputer przenośny dla kobiet? Fujitsu postawiło sobie za zadanie udzielenie odpowiedzi na to pytanie i zaangażowało do pracy specjalny, przewodzony przez kobiety zespół do skonstruowania laptopów ze specjalnej serii Floral Kiss. Efekt? Komputery, które przyciągać mają...

Jak powinien wyglądać idealny komputer przenośny dla kobiet? Fujitsu postawiło sobie za zadanie udzielenie odpowiedzi na to pytanie i zaangażowało do pracy specjalny, przewodzony przez kobiety zespół do skonstruowania laptopów ze specjalnej serii Floral Kiss. Efekt? Komputery, które przyciągać mają kobiety nie tylko atrakcyjnym i kolorowym wyglądem, lecz także zaskakującymi szczegółami, jak ozdoby klawiszy z połyskujących kamieni lub zatrzask do otwierania laptopa przystosowany do obsługi przez użytkowniczki z długimi paznokciami.

Fujitsu nie jest może kojarzone z liderem wśród producentów sprzętu komputerowego, dlatego poszukiwania przez tę markę niszy wydaje się dobrym pomysłem. Japończycy postanowili postawić na żeńską część klienteli i skonstruować dedykowany im komputer przenośny. Dostępne kolory to: biały, różowy, brązowy oraz fioletowy.

Laptopy stworzone przez kobiety dla kobiet wyróżniają się przede wszystkim wyglądem. Są kolorowe i przyozdobione ciekawymi detalami: złotą ramką, kamieniami ozdobnymi na wybranych klawiszach, a także dopasowaną kolorystycznie myszką. Producent pomyślał jednak o wartościach użytkowych, dzięki czemu laptopy z serii Floral Kiss obsłużą wszystkie miłośniczki długich paznokci. Co więcej, w systemie znajdują się specjalne preinstalowane aplikacje: notatnik, pamiętnik oraz horoskop. Pokazuje to jak kompleksowe (i stereotypowe) było podejście Fujitsu podczas projektowania komputerów dedykowanych dla kobiet.

Jeżeli kogokolwiek zainteresuje konfiguracja różowego lub fioletowego laptopa, to informujemy, iż seria Floral Kiss wyposażona będzie w system operacyjny Windows 8, procesor Intela z serii Core i5 oraz dysk twardy o pojemności 500 GB.

Czy nowy twór marki Fujitsu podoba Wam się czy nie, być może wyznacza on nowy trend wśród producentów komputerów – projektowanie od podstaw z myślą o kobietach. O ile dotychczas często dostępne były urządzenia ze zmienionym jedynie kolorem obudowy, tak w przypadku serii komputerów Floral Kiss mamy do czynienia z ciekawymi rozwiązaniami w konstrukcji i designie. A gdy już Apple czy Samsung wpadną na pomysł produkowania telefonów i tabletów „tylko dla kobiet”, jeszcze szybciej będą napełniać swoje kieszenie gotówką.

Źródło: Fujitsu

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

fujitsu