Felietony

Google może szykować dla nas coś "większego"

Konrad Kozłowski
Google może szykować dla nas coś "większego"
4

Nexus 7 był/jest hitem. Bardzo prawdopodobne jest także pojawienie się tego tabletu w wersjach o większej pamięci (32GB) czy z modemem 3G. Wiele wskazuje również na to, że Google podczas swojej konferencji, która odbędzie się już za tydzień, zaprezentuje 10-calowego Nexusa. Gdyby tak się stało, a ju...

Nexus 7 był/jest hitem. Bardzo prawdopodobne jest także pojawienie się tego tabletu w wersjach o większej pamięci (32GB) czy z modemem 3G. Wiele wskazuje również na to, że Google podczas swojej konferencji, która odbędzie się już za tydzień, zaprezentuje 10-calowego Nexusa. Gdyby tak się stało, a jutro Apple pokazałoby domniemanego iPada mini...

... to w segmencie tabletów zrobiłoby się naprawdę ciekawie. Nexus 7 zdobył popularność dzięki cenie i naprawdę nie zdziwiłbym się, gdyby podobną strategię Google przyjęło również przy wprowadzeniu większego tabletu. Najtańsza wersja "Nowego iPada" kosztuje 499 dolarów (16GB pamięci), więc gdyby alternatywą dla niego został "Nexus 10" w cenie, powiedzmy 299 dolarów, mógłby odebrać choć część potencjalnych klientów firmie Apple.

Niestety na samym starcie Nexus 10 nie miałby łatwo - sklep Google Play nadal nie posiada porównywalnej do App Store ilości aplikacji przystosowanych do tabletów i choć ta wada jakoś "prześliznęła" się z Nexusem 7, tak w przypadku jeszcze większego ekranu może nie być zbyt kolorowo. Z drugiej zaś strony - wymuszenie na deweloperach (i samych sobie) dostosowania aplikacji do większych ekranów nie jest niemożliwe i już na początku przyszłego roku ta sytuacja może zmienić się diametralnie.

iPad vs. Nexus 7, kiedy nastąpi zmiana układu sił?

Według doniesień serwisu The Next Web tablet Manta, bo taką nazwę kodową miałby mieć większy Nexus, cechowałby się 10-calowym ekranem o rozdzielczości 2560 na 1600 pikseli, co wyraźnie byłoby odpowiedzią na ekran Retina w iPadzie. Miałby też pracować pod kontrolą nowej wersji systemu Android - Key Lime Pie. Przypomnijmy, że podczas tego wydarzenia pokazany ma być także nowy smartfon z rodziny Nexus - LG Nexus 4 oraz odświeżona wersja Nexusa 7. Takie zestawienie pokrywałoby się z programem "multi-producentów" urządzeń z rodziny Nexus, a jednocześnie wskazywałoby na zmniejszenie szans na pojawienie się więcej niż jednego telefonu sygnowanego marką Google.

Okres przedświąteczny będzie niezwykle "gorący" - wszyscy producenci zdecydowali się zaprezentować swoje nowości na przestrzeni najbliższych 7 dni - Apple, Microsoft i Google. Komu powiedzie się najlepiej?

Źródło: TheNextWeb (via TheVerge), źródła grafik: Droid-OS, Etechmag.

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


 
 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleTabletNexusnexus 7