Ciekawe strony

Front8 - Społeczność ekologiczna

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Front8 - Społeczność ekologiczna
9

Dużo na Antyweb piszemy o startupach, przemyśle internetowym, nowych technologiach, ale dawno nie wspominaliśmy o żadnej społecznej inicjatywie internautów. W okolicach Igrzysk Olimpijskich, Grzegorz pisał między innymi o akcji freetibet.pl. Ostatnio natomiast pojawił się temat zmian klimatycznych n...

Dużo na Antyweb piszemy o startupach, przemyśle internetowym, nowych technologiach, ale dawno nie wspominaliśmy o żadnej społecznej inicjatywie internautów. W okolicach Igrzysk Olimpijskich, Grzegorz pisał między innymi o akcji freetibet.pl. Ostatnio natomiast pojawił się temat zmian klimatycznych na naszej planecie. Ludzie z Greenpeace wieszają się to tu, to tam, aby zamanifestować swój sprzeciw przeciwko zatruwaniu atmosfery między innymi przez przemysł energetyczny. Walka toczy się również w sieci, przez różne serwisy, blogi oraz inne strony internetowe. Wśród nich znajduje się serwis Front8.org.pl

Na Front8 trafiłem przez YouTube, na stronie głównej, którego znalazłem spot dotyczący wspomnianego serwisu. Jednak filmik ten sprawił, że w pierwszej chwili, pomyślałem, że jest to jakaś inicjatywa zmiany sejmu/senatu/premiera/prezydenta (niepotrzebne skreślić). Zresztą sami zobaczcie ten spot:

Sam serwis Front8 jest miejscem gdzie internauci popierający inicjatywę ochrony klimatu mogą zarejestrować się jako członek grupy, zapoznać się z materiałami dotyczącymi omawianego problemu, podyskutować z innymi użytkownikami lub nawet wysłać petycję do Premiera.

Choć sam jakoś nie identyfikuję się głęboko z ruchem ochrony środowiska to uważam jednak, że pomimo to problem istnieje i trzeba o nim mówić. Twórcy Front8 znaleźli ciekawą formę dla swojej inicjatywy, tworząc po prostu uproszczony serwis społecznościowy. Może ktoś powie, że to komunistyczne bzdury (dlaczego niektórzy łączą komunizm z ekologią?), ale uważam, że właśnie do takich akcji czy ruchów ta społecznościowa funkcja internetu, a nie tylko do obserwowania jak naszym kumplom z ogólniaka powiodło się (a nam nie). Zachęcam Was do zapoznania się z Front8, bo zawsze to jakaś nowość w świecie web 2.0. Na koniec jeszcze jeden filmik:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

serwisy społecznościoweakcje