Świat

Foursquare wyceniany na 80 milionów dolarów!

Grzegorz Marczak
13

Serwis Foursquare stał się jednym z bardziej "gorących" startupów internetowych tego roku ! Podobno kilka firm VC walczy właśnie między sobą o możliwość zainwestowania w ten produkt dużych pieniędzy. Mówi się o kwocie 10 milionów dolarów inwestycji co oznaczałoby, że serwis wart jest ok 80 milionów...

Serwis Foursquare stał się jednym z bardziej "gorących" startupów internetowych tego roku ! Podobno kilka firm VC walczy właśnie między sobą o możliwość zainwestowania w ten produkt dużych pieniędzy. Mówi się o kwocie 10 milionów dolarów inwestycji co oznaczałoby, że serwis wart jest ok 80 milionów dolarów.

Warto wspomnieć, że potencjał Foursquare został dostrzeżony również przez Microsoft, który z danych z tego serwisu planuje zrobić kolejną wartstwę informacji prezentowanych na mapach w wyszukiwarce bing.Nie wiem jak w tej chwili wygląda strona finansowa tego przedsięwzięcia - potencjał z pewnością jest duży ponieważ możliwe jest do zastosowania wiele ciekawych modeli biznesowych (opłaty od właścicieli miejsc które są na mapie, promocje dla klientów, abonamenty dla restauracji itp). Czy natomiast wrzucenie w ten produkt teraz 10 milionów dolarów jest zasadne?

Nie jestem zbyt wielkim fanem usług lokalizacyjnych (być może dlatego że nie mam takich potrzeb jakie one realizują) - rozumiem, że mogą one być bardzo pożyteczne i z pewnością są rozwojowym obszarem jeśli chodzi o technologię. Foursquare jest natomiast bardzo ciekawy produktem, z którego sam kilka razy z ciekawości skorzystałem. Podoba mi się nim przede wszystkim to, że oprócz suchych informacji jakie są przekazywane jest też pewnego rodzaju zabawa która jak widać bardzo wciąga również dorosłych.

Warto jednak pamiętać, że do walki o rynek usług lokalizacyjnych przymierza się też Facebook. Trzęsienie ziemi jakie wywoła ten ruch dla mniejszych serwisów podobnych do Foursquare może być zabójcze. Jest to jednak sygnał, że w usługach tego typu są lub też będą pieniądze nad którym warto "się pochylić".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftFacebookFoursquare