Felietony

Foursquare nie będzie już pokazywał twojego miejsca zamieszkania

Szymon Barczak
Foursquare nie będzie już pokazywał twojego miejsca zamieszkania
8

Serwisy geolokalizacyjne dają użytkownikom wiele możliwości. Nie tylko można w ten sposób informować swoich znajomych o obecnej lokalizacji, ale także i na przykład odnajdować promocje w pobliskich sklepach czy zyskiwać zniżki za częste meldowanie się w wybranej restauracji. Do tej pory jednak wielu...

Serwisy geolokalizacyjne dają użytkownikom wiele możliwości. Nie tylko można w ten sposób informować swoich znajomych o obecnej lokalizacji, ale także i na przykład odnajdować promocje w pobliskich sklepach czy zyskiwać zniżki za częste meldowanie się w wybranej restauracji. Do tej pory jednak wielu użytkowników stroniło przed podobnymi usługami, wśród których króluje Foursquare, ze względu na zagrożenia prywatności, jakie mogą te usługi powodować. Król geolokalizacji wprowadził jedną małą zmianę dotyczącą właśnie prywatności użytkowników, która powoduje, że jeden z największych problemów znika, otwierając serwis na napływ nowych użytkowników.

Foursquare wdrożył ostatnio jedną małą, ale istotną funkcję. Od teraz umożliwia użytkownikowi zdefiniowanie, w jakim miejscu znajduje się jego dom, by w dalszej kolejności ograniczać wyświetlanie lokalizacji po zameldowaniu się w tym miejscu. Nie oznacza to całkowitej blokady wyświetlania meldunków z domu, wszak użytkownicy chcą czasami dać do zrozumienia swoim znajomym, że spędzają wieczór u siebie i można ich odwiedzić. Nowa funkcja spowoduje po prostu, że wyświetlana lokalizacja będzie przybliżona, uniemożliwiając osobom trzecim uzyskanie informacji o miejscu zamieszkania użytkownika.

Zmiana jest naprawdę rewolucyjna, gdyż skok prywatności, jaki zafundowała jest ogromny. To właśnie z tego powodu wiele osób rezygnowało z usług typu Foursquare. Odpowiednie decyzje dotyczące bezpieczeństwa użytkowników pozwolą na popularyzację takich rozwiązań geolokalizacyjnych. Więcej na temat nowej funkcji można przeczytać na ReadWriteWeb.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

geolokalizacjaFoursquare