Świat

Fotolia z ciekawym dodatkiem dla MS Office 2010

GM
Grzegorz Marczak
6

fotolia.com to serwis typu bank zdjęć w którym można bardzo tanio kupić dobrej jakości fotografie na licencji royalty-free. Zawsze byłem wielkim fanem tego typu biznesu, ze względu na bardzo ciekawą dziedzinę jaką jest fotografia i dobry efektywny model biznesowy. Polski oddział Fotolia przesłał mi...

fotolia.com to serwis typu bank zdjęć w którym można bardzo tanio kupić dobrej jakości fotografie na licencji royalty-free. Zawsze byłem wielkim fanem tego typu biznesu, ze względu na bardzo ciekawą dziedzinę jaką jest fotografia i dobry efektywny model biznesowy. Polski oddział Fotolia przesłał mi informacje o tym, że wraz z premierą Microsoft Office 2010, światło dzienne ujrzy nowa wersja ich dodatku do produktów takich jak Word i Microsoft PowerPoint.

Nie miałem wcześniej okazji korzystać z tych rozszerzeń ale zakładam, że mogą być one bardzo pomocne dla wielu osób, które przygotowują prezentacja itp.

Jak działa ten dodatek i co potrafi ? Po pobraniu go ze strony fotolia.com/ribbon i instalacji, możemy umieszczać w swoich dokumentach i prezentacjach w łatwy sposób zdjęcia bezpośrednio z fotolia.com. Dodatkowo mamy zaimplementowaną w tym dodatku wyszukiwarkę tak aby łatwo znaleźć fotografie pasująca nam do treści naszego dokumentu.W chwili obecnej z okazji startu nowej wersji dodatku każdy użytkownik może pobrać do 15 darmowych zdjęć dziennie oraz oczywiście korzystać z darmowych zdjęć dnia itp.

Wydaje się więc, że może to być bardzo przydatne narzędzie - szkoda tylko, że dodatek działa jedynie z Officem i nie wspiera na przykład Google Docs - choć może są i takie rozszerzenia tylko o nich nie wiem?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Office 2010