Nauka

Rewolucyjna aplikacja do nauki języków obcych w kilka godzin uzbierała potrzebną sumę na Kickstarterze

Kamil Świtalski
Rewolucyjna aplikacja do nauki języków obcych w kilka godzin uzbierała potrzebną sumę na Kickstarterze
22

To Kickstarter, jakiego jeszcze w świecie aplikacji nie było. Aplikacje w serwisach crowdfundigowych nie mają łatwo, niewielki procent projektów udaje się w ten sposób sfinansować. Twórcy aplikacji Fluent Forever to jednak zupełnie inny temat...

Nauka języków, a mobilne aplikacje

XXI wiek dla wszystkich chcących uczyć się nowych języków jest prawdziwym rajem. Pomijając już kwestię tego, że roi się od coraz lepszych publikacji które pomogą w nauce, to dzięki internetowi możemy rozmawiać z native'ami z całego świata bez konieczności ruszania się z domu. Aplikacje mobilne sprawiają, że każdego dnia możemy ćwiczyć słownictwo nawet w drodze. Wirtualne fiszki, dedykowane programy z przygotowanymi programami nauki. A na rynek aplikacji zbliża się kolejny projekt, którego twórcy obiecują rewolucję w kwestii nauki języków obcych. Kampania Fluent Forever wystartowała na Kickstarterze i okazała się ogromnym sukcesem od wejścia... a to dopiero początek!

Fluent Forever — idealna aplikacja do nauki języków obcych?

Cel twórców na standardy platformy nie był jakiś wyjątkowo wyszukany. Potrzebowano 250. tysięcy dolarów. Te udało im się zdobyć w przeciągu zaledwie siedmiu godzin od startu. W czym tkwi sekret aplikacji i co takiego obiecali twórcy, że projekt spotkał się z tak ciepłym przyjęciem?

Nauka języka jest grą pamięciową. Fluent Forever to cheat kod.

Autorzy Fluent Forever w opisie na Kickstarterze wspominają o tym, że metoda oferowana przez ich produkt znacznie odbiega od tego, co oferuje konkurencja. Zaczynamy od nauki wymowy, by w ten sposób osłuchać się z brzmieniem nowego języka -- a to pozwoli też łatwiej zapamiętać słowa i przywyknąć do gramatyki. Twierdzą, że kiedy wyrazy przestają brzmieć obco, po prostu je zapamiętujemy. Później przechodzimy do popularnego systemu Spaced Repetition, który określany jest fiszkami na sterydach. Ten automatycznie będzie przewidywał kiedy zaczniemy zapominać dane słowo czy frazę — i w odpowiednim momencie podsunie nam ją do powtórki. Podobno to jeden z najbardziej efektywnych sposobów, aby upychać elementy w szufladce z pamięcią długoterminową.

Program który powstaje bazować będzie w dużej mierze na materiałach wideo, które przedstawiać nam będą temat -- a później automatycznie zaserwują pakiet fiszek, z których będziemy chłonąć wiedzę i powtarzać lekcje. Twórcy pomyśleli także o aspekcie nauki z obrazkami, a jeżeli ten nas nie satysfakcjonuje -- zawsze możemy postawić na naukę słów w kontekście, czyli pełne zdania z ich użyciem. Wyjaśnienie całego systemu znajdziecie na oficjalnej stronie projektu na Kickstarterze. Podstawowa wersja aplikacji doczeka się wsparcia dla języków: hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego, niemieckiego, rosyjskiego i koreańskiego. Jeżeli projekt będzie finansowany w obecnym tempie, szybko doczekamy się również holenderskiego, portugalskiego, hebrajskiego, arabskiego, mandaryńskiego i japońskiego.

Ile kosztuje Fluent Forever?

Obecnie na popularnej platformie crowdfundingowej czeka na nas kilka progów finansowych. Audiobook Fluent Forever nabędziemy już za dwadzieścia pięć dolarów. Dorzucając kolejnych piętnaście możemy liczyć na podstawowy pakiet, w skład którego wejdzie miesiąc subskrypcji w aplikacji (do której zyskamy wcześniejszy dostęp), trenera wymowy, a także dożywotnią zniżkę 33% na kolejne zakupy. Większe pakiety kosztują: 75$, 120$, 240$, 800$, a najdroższy z nich wyceniony został na 1400$!

Książka autora projektu o tym samym tytule zadebiutowała na rynku trzy lata temu i spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem. Opisał on tam swoje metody nauki, a teraz w pocie czoła pracuje nad narzędziem, które umożliwi łatwiejsze podejście do tematu. Do końca zbiórki pozostały jeszcze 23 dni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu