Moje przemyślenia

Firmlet.pl zestaw aplikacji w chmurze

GM
Grzegorz Marczak
15

Pomysł na zrobienie pakietu aplikacji w chmurze jest bardzo ciekawą inicjatywą którą podjął serwis Firmlet.pl. Serwis ten będzie (bo na razie jest w wczesnej fazie beta) to tak naprawdę zbiór aplikacji, które mają ułatwić firmom codzienną pracę, ale oczywiście będą mogły go używać również indywidu...

Pomysł na zrobienie pakietu aplikacji w chmurze jest bardzo ciekawą inicjatywą którą podjął serwis Firmlet.pl. Serwis ten będzie (bo na razie jest w wczesnej fazie beta) to tak naprawdę zbiór aplikacji, które mają ułatwić firmom codzienną pracę, ale oczywiście będą mogły go używać również indywidualne osoby. Jeśli chodzi o rodzaje aplikacji to z tego co widać na stornie planowany jest system do zarządzania projektami i zadaniami, Helpedesk (na bazie sugester.pl). Do końca sierpnia mają pojawić się natomiast narzędzia do fakturowania, CMS, CRM i e-commerce.

Widać więc, że plany są bardzo ambitne - można się nawet zastanowić czy nie za bardzo. Rozwijanie i utrzymywanie tak dużego portfolio dość złożonych narzędzi będzie wymagać nie tylko sporych nakładów finansowych ale również sporo czasu, wiedzy i umiejętności.

Nie chcę oczywiście nikomu odmawiać prawa do realizowania złożonych w realizacji projektów, zastanawia mnie jednak czy akurat ta kategoria nie jest już na tyle zdominowana (zoho, google apps, salesforce itp) iż aby zaistnieć nie potrzebna będzie "góra pieniędzy"Jest jeszcze jedno ale, na razie to co można przetestować czyli chociażby listy zadań nie wróży dobrze na przyszłość. Interfejs nie jest ani seksi ani też specjalnie pomagający w opanowaniu i posługiwaniu się aplikacją.

Warto zobaczyć chociażby inny polski serwis z podobnej kategorii czyli funnela.pl, różnica jeśli chodzi o warstwę wizualną i interfejs jest bardzo duża a mimo to serwis pozyskał na razie dosłownie garstkę klientów (co pokazuje jak trudna jest to kategoria nawet dla tych co mają gotowy i dopracowany produkt).

Ps. Nazwa serwisu i domena jest moim zdaniem koszmarnym błędem, trudna do zapamiętania i nie kojarząca się z niczym. Warto pomyśleć o zmianie zanim produkt będzie w pełni gotowy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupCMSCRM