Antyapps

To aplikacja dla zakochanych. Couple Widget odliczy wspólne dni na ekranie blokady

Antyapps
To aplikacja dla zakochanych. Couple Widget odliczy wspólne dni na ekranie blokady
0

Ten niecodzienny widget został stworzony specjalnie dla par. Aplikacja Couple Widget nie pozwoli, żebyście kiedykolwiek zapomnieli o ważnej rocznicy, a przy okazji może być też dyskretnym miejscem na przechowywanie wspólnych wspomnień. W Couple Widget wszystko rozchodzi się o daty. Aplikacja...

Ten niecodzienny widget został stworzony specjalnie dla par. Aplikacja Couple Widget nie pozwoli, żebyście kiedykolwiek zapomnieli o ważnej rocznicy, a przy okazji może być też dyskretnym miejscem na przechowywanie wspólnych wspomnień.

W Couple Widget wszystko rozchodzi się o daty. Aplikacja odlicza dni związku, przywiązując szczególną uwagę do mniej lub bardziej okrągłych liczb. Program wyśle więc przypomnienie nie tylko w oficjalną rocznicę, ale też powiadomi o stu czy tysiącu dób, spędzonych razem. To jednak wciąż nie jest główna funkcja tej aplikacji, która – co rzuca się przecież w oczy już po spojrzeniu na jej nazwę – przede wszystkim ma spełniać rolę widgetu.

Nie jest on na szczęście na tyle inwazyjny, żeby zajmować cały widok ekranu blokady. Jego obecność ogranicza się ledwie do paska z podsumowaniem ilości dni w związku. To w moim odczuciu rozsądny krok. Można być nawet bardzo wylewnym, emocjonalnym człowiekiem, ale pełen ozdóbek widget na pełen ekran szybko by się opatrzył. Dzięki zastosowaniu w Couple Widget delikatnego, niezbyt rzucającego się w oczy paska, taki dodatek może sprawdzić się również w przypadku osób raczej skrytych.

No bo nie oszukujmy się: ustawienie Couple Widget to mimo wszystko spore zobowiązanie.

Ile razy dziennie sięgacie po telefon? Każde odblokowanie ekranu wiąże się przecież z krótkim rzutem oka na licznik z paska. Tymczasem Couple Widget pozwala na jeszcze więcej: co powiecie na stałe powiadomienie na górnej belce? W tej aplikacji jego ustawienie to kwestia paru stuknięć, wliczając w to nawet dobór kolorów czy tła. Ogólnie, możliwości personalizacji alarmów, przypomnień, jak i samego wyglądu programu są tu całkiem spore. Dużo da się w tej aplikacji samemu zdefiniować.

Couple Widget mimo tego pragnie być bardziej uniwersalnym narzędziem. To dlatego w środku programu można też zapisywać notatki, przypisane do ważnych dni czy przechowywać datę urodzin drugiej połówki. To raczej średnie miejsce do trzymania takich wpisów, ale zachęcające może być to, że Couple Widget oferuje opcję zaszyfrowania zawartości aplikacji. Wszystko to dostaje się w bazowej, bezpłatnej wersji aplikacji. Wydanie premium, kosztujące kilkanaście złotych, po prostu pozbywa się reklam, które wyświetlają się tylko na dolnym pasku w środku programu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu