3

Finały Intel Extreme Masters uznaję za otwarte!

Kojarzycie Intel Extreme Masters Katowice? Na pewno tak, impreza ta przecież odbiła się szerokim echem w naszym kraju – otwierając wiele umysłów na e-sport i potencjał, jaki jest związany z tym zjawiskiem. Co powiecie na to, że impreza na Śląsku była jedynie jednym z przystanków prowadzących do wielkiego finału, który właśnie dziś się rozpoczął, a […]

Kojarzycie Intel Extreme Masters Katowice? Na pewno tak, impreza ta przecież odbiła się szerokim echem w naszym kraju – otwierając wiele umysłów na e-sport i potencjał, jaki jest związany z tym zjawiskiem.

Co powiecie na to, że impreza na Śląsku była jedynie jednym z przystanków prowadzących do wielkiego finału, który właśnie dziś się rozpoczął, a potrwa do soboty? W miejscu może nie tak spektakularnym jak Spodek, ale z pewnością bardziej prestiżowym.

Intel Extreme Masters World Championship rozgrywa się w Hanowerze, podczas targów elektroniki CeBIT (zapewne bliskich sercom czytelników Antyweb). Łączna pula nagród wynosi 250 000$, czyli w końcu sensowny pieniądz. Nie oszukujmy się – w dzisiejszych czasach najpopularniejszym graczom nie opłaca się przyjeżdżać po mniej niż kilka tysięcy dolarów czy euro, ponieważ mogą w tym samym czasie zarobić więcej streamując na swoim kanale.

Wśród graczy Starcrafta II znajdzie się dwóch Polaków, obecnie czołowych przedstawicieli naszego kraju – Grzegorz „MaNa” Komincz i Artur „Nerchio” Bloch. Chciałoby się powiedzieć, że obaj wylądowali w trudnych grupach, ale prawda jest taka, że na tym etapie rywalizacji, każdy przeciwnik jest niewiarygodnie silny i utytułowany.

Warto też zauważyć, że Intel Extreme Masters World Championship jest pierwszym dużym turniejem, który rozgrywany jest na platformie Starcraft II: Heart of the Swarm, zamiast Starcraft II: Wings of Liberty. Możemy więc spodziewać się wielu nowych, niespotykanych zagrań.

Chociaż stricte polskich drużyn zabrakło w League of Legends Championship Series, to wciąż zaznaczają swoją obecność na światowej scenie. W Hanowerze, podczas IEM World Championship pojawią się aż dwie ekipy znad Wisły – MeetYourMakers i Anexis Gaming. Nie są oni typowani jako faworyci, ale mogę chcieć zrehabilitować się po porażce w eliminacjach do LCS. Warto więc mieć nadzieję.

Turniej potrwa do soboty, 9 marca. Mecze rozpoczynają się o 9:30 (za wyjątkiem ostatniego dnia w Starcrafcie II, gdzie początek planowany jest na 9:10).