Felietony

Czy to już prawdziwy koniec Picasa?

Grzegorz Ułan
Czy to już prawdziwy koniec Picasa?
15

Nie ulega wątpliwości, że Google będzie próbował wszystkich środków, by przekonać swoich użytkowników dotychczasowych usług do przejścia do Google Plus. Już założenie konta Google czy samego Gmaila skutkuje założeniem konta na G+, nieustanne zachęcanie na YouTube, teraz czas na Picasa. Jak czyt...


Nie ulega wątpliwości, że Google będzie próbował wszystkich środków, by przekonać swoich użytkowników dotychczasowych usług do przejścia do Google Plus. Już założenie konta Google czy samego Gmaila skutkuje założeniem konta na G+, nieustanne zachęcanie na YouTube, teraz czas na Picasa.

Jak czytamy na stronach CNET, wejście na stronę http://picasaweb.google.com skutkuje przekierowaniem na stronę z naszymi zdjęciami na Google Plus.

Po raz pierwszy klikając na ten link mnie również tam przekierowało i wyświetlało zdjęcia z autoprzesyłania - https://plus.google.com/u/0/photos/instantupload. Ponowna próba skutkowało jednak znowu powrotem do stron na Picasa. Nie mniej jednak w najbliższym czasie możemy spodziewać się definitywnego połączenia tych usług. W pasku menu Google, pod tytułem Zdjęcia, przekierowuje już za każdym razem na stronę zdjęć w G+.

Aktualizacja

Google pozostawił cały czas możliwość powrotu do Picasa, wielokrotne próby wejścia na ten link przeniosły mnie znowu do G+ jednak już z opcją wyboru na samej górze serwisu.

Pozostaje pytanie - jak długo będzie jeszcze taka opcja?:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GooglePicasa