Filmy

"The Batman" może być najlepszym filmem o Człowieku Nietoperzu. Tak wyglądają nowy Batman i Batmobil.

Konrad Kozłowski
"The Batman" może być najlepszym filmem o Człowieku Nietoperzu. Tak wyglądają nowy Batman i Batmobil.
41

Premier nowego filmu "The Batman" zaplanowana jest połowę 2021 roku, ale już dziś wiemy całkiem sporo na jego temat. Co warto widzieć o nowym Batmanie z Robertem Pattinsonem wcielającym się w Człowieka Nietoperza?

Ujawniony dziś w nocy pierwszy materiał wideo z nadchodzącego filmu "The Batman" ukazuje nam Roberta Pattinsona w roli Człowieka Nietoperza ubranego w Batsuit. Czerwona kolorystyka to prawie na pewno zabieg mający na celu zmylić nas w kwestii barw, jakich użyto w projektowaniu kostiumu, dlatego nie musimy obawiać się, że film będzie nawiązywał do Batmana Przyszłości (Batman Beyond), gdzie taki zabieg był zastosowany.

Jak wygląda nowy Batman?

Gołym okiem widać, że "The Batman" będzie stawiał na realizm - sugeruje to znak na stroju Mrocznego Rycerza, który zdaje się być złożony z kilku zwykłych elementów. Sama maska również nie prezentuje się jak wiele innych, które widzieliśmy w poprzednich filmach. Robi wrażenie bardziej przyziemnej, czegoś co faktycznie mogłoby się znaleźć na twarzy zamaskowanego mściciela.

Reżyser i scenarzysta "The Batman"

Film "The Batman" jest kręcony przez Matta Reevesa. Reżyser ma w swoim dorobku takie produkcje jak "Projekt: Monster" czy dwie odsłony serii Planeta małp: "Ewolucja planety małp" oraz "Wojna o planetę małp". Za scenariusz wspólnie z Reevesem odpowiada Mattson Tomlin.

Choć ekipa odpowiedzialna za produkcję zmieniała się (początkowo za scenariusz, reżyserię i zagranie Bruce'a Wayne'a miał odpowiadać Ben Affleck), to elementem niezmiennym jest tytuł filmu. Mówi się, że nie jest przypadkiem skorzystanie z tego samego tytułu, który nosiła animacja z 2004 roku opowiadająca o losach młodego Wayne'a na samym początku kariery.

Obsada "The Batman" - kto wystąpi w filmie?

Aktualnie w obsadzie filmu oprócz Roberta Pattinsona znaleźli się Andy Serkis (Alfred Pennyworth), Colin Farell (Oswald Cobblepot/Pingwin), Zoe Kravitz (Selina Kyle/Kobieta Kot), John Turturro (Carmine Falcone) i Paul Dano (Edward Nashton/Człowiek Zagadka). Jamesa Gordona zagra Jeffrey Wright. Zupełnie nowe postacie zagrają Jayme Lawson oraz Peter Sarsgaard.

Fabuła "The Batman"

O fabule "The Batman" nie wiemy zbyt wiele. Akcja filmu ma być umiejscowiona w latach 90., czyli w okresie, gdy Bruce Wayne zaczął przywdziewać kostium. Do morderstwa jego rodziców doszło w 1981 roku, dlatego taki okres jak najbardziej pasuje do chronologii wydarzeń. W 2017 roku Reeves sugerował, że "The Batman" będzie należał do DCEU (DC Expanded Universe), ale od tamtego czasu sporo się zmieniło, dlatego staje się to coraz mniej prawdopodobne. Niewykluczone, że będzie to odrębna historia, niepowiązana i niezależna od tego, co oglądaliśmy do tej pory w "Batman V. Superman" czy "Lidze sprawiedliwości".

Data premiery "The Batman"

Wiadomo, że nie będzie to typowe origin story, czyli geneza Mrocznego Rycerza. Film ma być utrzymany w stylu noir i być opowieścią detektywistyczną. Batman był określany mianem najlepszego detektywa świata, ale w żadnym z poprzednich filmów nie było to nazbyt zaakcentowane - tym razem ma się to zmienić. Pojawiają się też plotki o przygotowaniach całej trylogii z młodym Batmanem, ale o tym zapewne dowiemy się oficjalnie bliżej premiery "The Batman". Ta odbędzie się 25 czerwca 2021 roku.

Nowy Batmobil

Reżyser fimu Matt Reeves udostępnił ciekawą galerię na Twitterze - w całej okazałości zaprezentował on wygląd nowego Batmobila. Ten w żadnym stopniu nie przypomina tego, co oglądaliśmy w trylogii Nolana czy w najnowszych odsłonach uniwersum DC w "Batman V Superman" czy "Lidze Sprawiedliwości". Na myśl przywodzi za to klasyczny serial z lat 60., w których Batmana grał Adam West. Batman poruszał się wtedy dość klasyczną gablotą, a w "The Batman" będzie można zauważyć kilka nawiązań do tamtego pojazdu.

Jednocześnie potwierdzają się nasze wcześniejsze przewidywania, co do realistycznego podejścia do realizacji filmu. Prezentacja stroju Batmana sugerowała to od samego początku, a wygląd Batmobilu, który ewidentnie powstał na bazie klasycznego auta, pokazuje że wizja Reevesa będzie jeszcze bardziej przyziemna, niż ta Nolana. Przy okazji zyskaliśmy szansę na dokładniejsze przyjrzenie się kostiumowi Batmana w pełnej krasie. Przyznam, że prezentuje się znakomicie i oprawę wizualną filmu już w ogóle się nie obawiam.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu