Miniblog

Figurka Steve'a Jobsa anulowana

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Figurka Steve'a Jobsa anulowana
8

Na początku stycznia pisałem o bardzo realistycznej figurce prezentującej podobiznę Steve'a Jobsa, którą zamierzała wyprodukować pewna chińska firma. W związku, z tym rozpoczęto nawet przyjmowanie zamówień. Gdy tylko informacja o figurce dotarła do Apple, za pośrednictwem narzędzi prawnych, koncern...

Na początku stycznia pisałem o bardzo realistycznej figurce prezentującej podobiznę Steve'a Jobsa, którą zamierzała wyprodukować pewna chińska firma. W związku, z tym rozpoczęto nawet przyjmowanie zamówień. Gdy tylko informacja o figurce dotarła do Apple, za pośrednictwem narzędzi prawnych, koncern postanowił zablokować produkcję zabawki wykorzystującej wizerunek ich legendarnego szefa.

Dzisiaj pojawiła się informacja, wedle której firma Inicons zrezygnowała z produkcji widocznej powyżej figurki. Osoby, które złożyły zamówienie, mają otrzymać zwrot kosztów. Dlaczego Inicons zrezygnowało z produktu, który mógł przynieść firmie miliony? Nie trzeba być nadmiernie przenikliwym, aby domyślić się, że głównym powodem był aparat prawniczy Apple.

Jeśli oczekiwaliście na swojego własnego, niepokojąco prawdziwego, 12-calowego Steve'a, to będziecie musieli obejść się smakiem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleSteve Jobs