Media

[Felieton] TVP INFO przekroczyło granice obrzydliwości

Grzegorz Marczak

Rocznik 74. Pasjonat nowych technologii, kibic wsz...

399

To, że TVP jest w rękach aktualnie rządzącej partii to nie przypadek, ale tradycja. To, że Telewizja Polska będzie wspierać swojego mocodawcę, to też jest raczej standard. To, że TVP nie będzie do końca obiektywne jest w takiej sytuacji oczywiste. Jednak to, co zrobili teraz jest obrzydliwe.

Nie chcę na Antyweb poruszać tematów politycznych, ale ten niestety trochę o politykę zahacza, choć dotyczy tak naprawdę stronniczości mediów państwowych. Jak zapewne wszyscy z was wiedzą, trwa właśnie protest ludzi opiekujących się osobami niepełnosprawnymi. Mówimy tutaj o ludziach z dużą niepełnosprawnością, często niepełnosprawnością od urodzenia itd. Walczą o dodatki finansowe na to, aby mimo tej życiowej tragedii mogli godnie żyć. Poprzednie rządy ich zawiodły pod tym względem. Obecne zobowiązały się pomóc podczas kampanii wyborczej, ale nie pomagają. Sytuacja tych ludzi jest dla mnie bardzo poruszająca, bo wyobrażam sobie, co znaczy opiekować się niepełnosprawną osobą i poświęcić temu całe swoje życie, przy okazji dzień w dzień borykając się z problemami finansowymi.

To jest mniej więcej opis obecnej sytuacji. Sytuacji, którą nasze rzetelne i niezależne medium jakim jest TVP INFO, postanowiło odpowiednio skomentować. Znaleziono więc opiekuna osoby niepełnosprawnej, który to nie zgadza się z protestami i takimi słowami opisuje te zachowania:

Jak można wykorzystywać swoje niepełnosprawne dzieci do zabiegania nawet o jakieś wielkie pieniądze. Nie wiem, o co chodzi, ale to dla mnie jest nie do przyjęcia

Kiedy widzę agresję tych opiekunów w sejmie i brak szacunku dla osób reprezentujących nasze państwo - najważniejszych osób w państwie, to serce mi się kroi

Pani sugeruje też, że udział w takich protestach rodziców z dziećmi niepełnosprawnym cofnie postęp w rehabilitacji.

Tak paskudnej próby manipulowania opinią publiczną przy tego typu wydarzeniu, nie spodziewałem się nawet po TVP INFO. Próba wmówienia widzom, że opiekunowie niepełnosprawnych wykorzystują swoich podopiecznych aby walczyć o pieniądze (w domyśle dla siebie) jest czymś paskudnym, smutnym, niewiarygodnie obrzydliwym. Ludzi, którzy całe życie poświęcają opiece najbliższych, telewizja stara się pokazać jako tych, którzy walczą jedynie o pieniądze.

Miałem nadzieje, że problem tych najbardziej potrzebujących rodzin walczących z największymi życiowymi tragediami pogodzi obie strony i będą wreszcie w stanie zrobić coś wspólnie. Okazuje się jednak, że walczyć można nawet z tymi, którzy żądają lepszego życia dla niepełnosprawnych dzieci.

Jeśli natomiast o pieniądze chodzi, to zacytuję tutaj wypowiedź pokazującą, jak dziś Państwo pomaga niepełnosprawnym.

"W obecnej chwili renta socjalna netto wynosi 745,00 zł + zasiłek pielęgnacyjny 153,00 zł czyli 898 zł na rękę miesięcznie. Koszt godziny rehabilitacyjnej, to kwota między 60 a 80 zł. Przy dziecięcym porażeniu mózgowym ( jak u mojego syna) rehabilitacja wymagana jest codziennie tj około 22 dni roboczych, co daje nam średnio 1400,00 zł miesięcznie."

To, co się dziś dzieje z TVP INO przeszło nawet nawet moje najgorsze wyobrażenie.

Owszem panie protestujące w sejmie nie przebierają w słowach i nie szczędzą krytyki pod adresem kolejnych rządzących, którzy starają się wymigać od pomocy. Może to być dla władzy uciążliwe, ale posunięcie się do nasłania TVP INFO na tych ludzi jest poniżej jakiejkolwiek krytyki.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hot