3

Feedburner intergruje się z AdSense

Feedburner po cichu (czyli bez żadnych oficjalnych informacji) zintegrował swoją sieć reklamową z adsense. Słowo zintegrował w tym przypadku to może za dużo powiedziane, adsense jest po prostu dostępny również z poziomu feedburnera. Oczywiście aby móc korzystać z adsense w feedburnerze trzeba mieć wcześniej utworzone konto w systemie reklamowym google (mam nadziej, że wkrótce google […]

Feedburner po cichu (czyli bez żadnych oficjalnych informacji) zintegrował swoją sieć reklamową z adsense. Słowo zintegrował w tym przypadku to może za dużo powiedziane, adsense jest po prostu dostępny również z poziomu feedburnera. Oczywiście aby móc korzystać z adsense w feedburnerze trzeba mieć wcześniej utworzone konto w systemie reklamowym google (mam nadziej, że wkrótce google zintegruje konta użytkowników feedburnera).

Mimo iż feedburner to serwis do zarządzania RSS-ami, to jednak reklamy adsense nadal nie będą dostępne dla naszych RSS feedów. Czyli mamy cały czas klasyczne boksy reklamowe.


Konfiguracja adsense w feedburner (zakładka Monetize)


Można jedynie zgadywać, że integracja adsense z feedburnerem to pierwszy krok w kierunku wprowadzenia przez google reklam w kanałach RSS (testy takiego rozwiązania trwają już dość długo).