Po Godzinach

Fallout od Amazon Prime Video. Kiedy serial trafi na ekrany telewizorów?

Piotr Kurek
Fallout od Amazon Prime Video. Kiedy serial trafi na ekrany telewizorów?
4

Po kilkunastu miesiącach ciszy mamy pierwsze, dość skromne, informacje na temat serialu Fallout, który ma pojawić się na platformie Amazon Prime Video. Co wiadomo o postapokaliptycznej produkcji, za którą odpowiadać mają m.in. twórcy Westworld?

Świat Fallouta to terytorium Stanów Zjednoczonych zniszczone przez wojnę atomową, zwane Pustkowiami. Technologia w grze nie bazuje na aktualnych osiągnięciach technicznych, tylko na świecie, którego rozwój skręcił tuż po II Wojnie Światowej w trochę inną stronę.

- pisał w 2020 r. Krzysiek przy okazji swojej zapowiedzi nowego serialu aktorskiego Fallout.

Amazon kazał długo czekać na kolejne informacje dotyczące ich produkcji przenoszącej realia gry komputerowej na ekran telewizorów. Jednak na konkrety wciąż za wcześnie. Dziś już wiemy, że prace produkcyjne nad serialem Fallout rozpoczną się jeszcze w tym roku, choć nie wiadomo dokładnie kiedy. Serwisy Deadline or Variety podają natomiast, ż Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel) oraz Graham Wagner (Silicon Valley) będą showrunnerami odpowiedzialnymi m.in. za scenariusz. Nie można też zapominać o studiu Kilter Films, które zajmie się produkcją. Wcześniej pracowało m.in. nad stworzeniem seriali Person of Intrest (Impersonalni) oraz Westworld. Jonathan Nolan, jeden z założycieli Kilter Films zajmie się reżyserią pierwszego odcinka Fallout.

Fallout od Amazon Prime Video trafi do produkcji jeszcze w tym roku!

Wiadomo, że świat Fallout jest rozbudowany i twórcy mają w czym wybierać. A, przypomnę, pierwsza odsłona do sprzedaży trafiła w 1997 r. i wciąż ma swoich fanów. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat powstało kilka "kontynuacji" i produkcji czerpiących ze świata Fallout garściami - choć z pierwowzorem, pod względem prowadzenia rozgrywki, nie mają wiele wspólnego. Przeniesienie serii do trójwymiaru, zmiana perspektywy z izometrycznej na widok z pierwszej osoby było dla wielu ciosem, ale i sprawiło, że po tytuły sięgnęli nowi gracze.

Ciekawi mnie bardzo w jakim kierunku pójdą twórcy seriali i po które elementy fabuły gier Fallout sięgną. Na efekty będziemy musieli jednak jeszcze trochę poczekać. Jeśli produkcja zacznie się dopiero w tym roku, i wciąż nie wiadomo dokładnie kiedy, podejrzewam, że Fallout na Amazon Prime Video pojawi się najwcześniej w 2023 r.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu