15

To najważniejsza strona jaką powinieneś sprawdzić, zanim kupisz cokolwiek na Black Friday

Black Week trwa w najlepsze, sklepy zachęcają do zakupów, ale... czy faktycznie to najlepsze ceny na poszczególne artykuły? Fake Friday pozwoli to sprawdzić!

Moda na czarnopiątkowe wyprzedaże ogarnęła już cały świat. Cenowe szaleństwo które w najbliższy piątek zawładnie Stanami Zjednoczonymi lokalnie wypada… słabo. Marketing sobie, a ceny sobie. Coraz częściej mówi się o tym, że sklepy specjalnie przed „dniem zero” podnoszą ceny, by później móc szczycić się rabatem, który wynosi nawet kilkadziesiąt procent. Nie każdy ma tyle samozaparcia, by miesiącami śledzić ceny poszczególnych produktów i być pewnym, że nie daje się nabrać na tani chwyt marketingowy. Ale dzięki narzędziom takim jak serwis Fake Friday — na szczęście nie musi. Przynajmniej w kwestii popularnych sklepów RTV i AGD.

Źródło: Fake Friday

Zobacz też: Ceny niektórych produktów w popularnych elektromarketach tydzień przed Black Friday

Fake Friday pozwoli sprawdzić, czy oferta z okazji Czarnego Piątku to nie ściema

Skąd strona Fake Friday czerpie informacje na temat cen poszczególnych produktów, jej twórca tłumaczy już na wstępie:

Napisałem bota, który kilka razy w miesiącu sprawdzał ceny produktów w sklepach z elektroniką. Podaję tutaj najniższą cenę jaką bot odczytał w ostatnich 6 miesiącach. To są ceny takie jakie podawały strony. Łącznie kilkadziesiąt tysięcy produktów ma tutaj swoje ceny.

Jak widać: zasada działania katalogu zgromadzonego przez serwis jest prosta. Wyszukiwarka która się tam znalazła… no cóż, do ideału jej daleko, ale faktycznie działa. Prawdopodobnie nie odnajdziecie tam wszystkich interesujących Was produktów, ale macie szanse na szybkie rozeznanie dzięki któremu jak na dłoni widać, że Sony PlayStation 4 Slim 500GB + PlayStation Classic w Euro RTV AGD można było w czerwcu nabyć za 1399 zł, teraz zaś trzeba za nie zapłacić ponad 150 PLN więcej. Podobnie zresztą sprawy mają się z modelem PRO. Także zanim skusicie się na zakupy — sprawdźcie na Fake Friday czy to faktycznie okazja.