Facebook

Facebook z ukrytą funkcją wyszukiwania firm i usług według kategorii

Grzegorz Ułan
Facebook z ukrytą funkcją wyszukiwania firm i usług według kategorii
1

Wygląda na to, że Facebook po cichu testuje nową wyszukiwarkę. Nie była ona wcześniej zapowiadana, a funkcję tę wykryli redaktorzy z Search Engine Land. To nic innego jak wyszukiwanie w pobliżu firm, usług czy różnych instytucji. W polu miejscowości automatycznie pojawia się nam nasza lokalizacja...

Wygląda na to, że Facebook po cichu testuje nową wyszukiwarkę. Nie była ona wcześniej zapowiadana, a funkcję tę wykryli redaktorzy z Search Engine Land.

To nic innego jak wyszukiwanie w pobliżu firm, usług czy różnych instytucji. W polu miejscowości automatycznie pojawia się nam nasza lokalizacja, z pola po lewej możemy wybierać kategorie.

Po wpisaniu, na przykład Puby, w wynikach wyszukiwania wyświetla się nam lista lokali, najbliżej naszej lokalizacji. Jeśli chodzi o Warszawę, jest ich bardzo mało, być może wypływa to z faktu, że to dopiero faza testów i nie wszystkie są jeszcze dodane. Możliwe też, że znajdziemy tu tylko firmy z najwyższymi notami od użytkowników/klientów. Gorszą wiadomością może okazać się opcja, że aby tu się znaleźć, będzie trzeba dodatkowo zapłacić, osobiście nie zdziwiłbym się wcale.

Póki co, wydaje się to ciekawą opcją dla firm i dodatkowym motywem obecności na tym najpopularniejszym w Polsce serwisie społecznościowym. Dla samych użytkowników przydatniejszą byłaby wersja mobilna, niestety na tę chwilę dostępna jest tylko w wersji desktopowej. Możecie ją sprawdzić pod tym adresem - https://www.facebook.com/services.

Źródło: The Next Web via Search Engine Land.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu