Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Moje przemyślenia

Facebook wprowadza nowości: różne typy kont administratorów i planowanie wpisów

MK
Marcin Kamiński
7

Facebook wprowadza małe, lecz ciekawe dla administratorów stron zmiany w swoim serwisie. Już działającą w Polsce, zupełnie nową funkcją, są niespotykane dotąd typy kont administratora. Obecnie nadając uprawnienia do administracji strony na Facebooku możemy określić, czy dana osoba jest twórcą treści...

Facebook wprowadza małe, lecz ciekawe dla administratorów stron zmiany w swoim serwisie. Już działającą w Polsce, zupełnie nową funkcją, są niespotykane dotąd typy kont administratora. Obecnie nadając uprawnienia do administracji strony na Facebooku możemy określić, czy dana osoba jest twórcą treści, analitykiem statystyk, czy też może użytkownikiem odpowiedzialnym za zakup emisji płatnych reklam. Co jeszcze nowego przygotował Facebook? Opcję planowania wpisów na konkretny dzień i godzinę.

Wprowadzone do serwisu społecznościowego Facebook nowe rodzaje kont administratorów to z pewnością przydatne rozwiązanie dla tych organizacji, w których jedną stroną zarządza jednocześnie kilka osób. Każdy z moderatorów może od teraz posiadać różne uprawnienia, zależne od ich charakteru pracy.

Oto jak uprawnienia poszczególnych kont opisuje sam Facebook:

Menedżer - może zarządzać uprawnieniami administratorów, wysyłać wiadomości i tworzyć posty w imieniu strony, tworzyć reklamy i wyświetlać statystyki.

Twórca treści - może edytować stronę, wysyłać wiadomości, tworzyć posty na stronie, tworzyć reklamy i oglądać statystyki.

Moderator - może odpowiadać na komentarze i usuwać je ze strony, wysyłać wiadomości ze strony, tworzyć reklamy i oglądać statystyki.

Reklamodawca - może tworzyć reklamy i oglądać statystyki.

Analityk statystyk - może oglądać statystyki.

Aby przypisać odpowiednie uprawienia administratorom należy wejść w Panel administratora wybranej strony na Facebooku i wybrać z opcji pozycję Uprawnienia administratorów.

Kolejną małą, aczkolwiek bardzo interesującą nowinką w serwisie Facebook jest opcja planowania wpisów. Już niebawem wszyscy administratorzy stron powinni ujrzeć pod polem do wpisania treści posta odpowiednie pola do wybrania daty i godziny publikacji. Dzięki tej bardzo prostej funkcji niezwykle łatwe stanie się publikowanie wpisów nawet podczas naszej nieobecności przy komputerze czy innym urządzeniu z dostępem do internetu.

Źródło: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook