Felietony

Facebook większy niż Yahoo w US - zostało tylko Google

Grzegorz Marczak
Facebook większy niż Yahoo w US - zostało tylko Google
35

Gigant internetowy Yahoo uległ Facebookowi jeśli chodzi o popularność w US. Dla mnie to niesamowita informacje - w kilka lat od powstania FB pobił internetowego weterana. Compete.com pokazało niedawno statystyki za styczeń w których FB miał 133.62 miliony unikalnych użytkowników, a Yahoo w tym samym...

Gigant internetowy Yahoo uległ Facebookowi jeśli chodzi o popularność w US. Dla mnie to niesamowita informacje - w kilka lat od powstania FB pobił internetowego weterana. Compete.com pokazało niedawno statystyki za styczeń w których FB miał 133.62 miliony unikalnych użytkowników, a Yahoo w tym samym okresie 132.00 miliony (lekki spadem w stosunku do grudnia 2009). Informacje tę zdaje się potwierdzać również serwis Alexa, który za drugą najpopularniejszą po Google witrynę w US wskazuje Facebooka.

Obrazek z mashable.com:Ciekawy jestem czy ten rozpędzony pociąg w najbliższym czasie się zatrzyma czy też naprawdę powstanie alternatywna wersja internetu z nowymi zasadami i regułami gry? Myślę, że taka wizja może być trochę przerażająca ponieważ do tej pory internet kojarzył nam się swobodą i wolnością a Facebook na pewno taki nie jest. Wystarczy dokładnie przeczytać regulamin aby wiedzieć, że np nasz fan page nie jest naszą własnością i bardzo wielu rzeczy na nim nie powinniśmy robić. Tak samo ściśle określone są rodzaje akcji promocyjnych jakie możemy przeprowadzać na swoich stronach itp.

Wyniki które pokazuje Compete.com muszą też być dzwonkiem alarmowym dla Google, które jak na razie żyje z reklamy w wyszukiwarce, która jak wiemy działa jedynie w tym "klasycznym" internecie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu