14

Facebook traci użytkowników.

comScore w informacjach za miesiąc sierpień pokazuje spadki popularności serwisu Facebook. Wprawdzie na wykresach spadek nie jest tak bolesny ale w liczbach sytuacja wygląda już gorzej. Spadek w porównaniu do poprzedniego miesiąca wynosi aż 9.3% ( z 33,75 miliona w sierpniu do 30,6 we wrześniu). Spadkowi unikalnych użytkowników towarzyszy również spadek jeśli chodzi o ilość […]

comScore w informacjach za miesiąc sierpień pokazuje spadki popularności serwisu Facebook. Wprawdzie na wykresach spadek nie jest tak bolesny ale w liczbach sytuacja wygląda już gorzej.

Spadek w porównaniu do poprzedniego miesiąca wynosi aż 9.3% ( z 33,75 miliona w sierpniu do 30,6 we wrześniu). Spadkowi unikalnych użytkowników towarzyszy również spadek jeśli chodzi o ilość odsłon – w porównaniu do poprzedniego miesiąc nie zmienił się on aż tak drastycznie bo wyniósł 3,8%.

Oczywiście nie można założyć, że dane z comScore są w 100% poprawne – ale pokazują trend, który dla facebook powinien być niepokojący. Bardzo ciekawy jestem jakie są przyczyny spadku popularności serwisu, który non stop jest obecny we wszystkich internetowych mediach?