Moje przemyślenia

Facebook Stories - czyli historie z życia wzięte

KK
Konrad Kozłowski
1

Stories to nowa, ciekawa inicjatywa Facebooka, która ma pozwolić na podzielenie się z milionami użytkowników Waszą nadzwyczajną historią. Ma być sposobem na ukazanie wydarzeń zmieniających czyjeś życie, oczywiści przy udziale Facebooka. Każdy z Was może nadesłać własny tekst wraz ze zdjęciami i film...

Stories to nowa, ciekawa inicjatywa Facebooka, która ma pozwolić na podzielenie się z milionami użytkowników Waszą nadzwyczajną historią. Ma być sposobem na ukazanie wydarzeń zmieniających czyjeś życie, oczywiści przy udziale Facebooka. Każdy z Was może nadesłać własny tekst wraz ze zdjęciami i filmem wideo i oczekiwać, aż zadebiutuje on na stronie głównej obok innych opowieści z całego świata.

Portal społecznościowy sprowadzony został do szarości dnia codziennego - wymiany wiadomości i poszukiwania informacji. Facebook chce taką etykietkę odczarować i pokazać, że tego typu portale mogą całkiem odmienić czyjeś życie. Główną historią jest aktualnie film prezentujący jak Facebook pozwolił mieszkańcowi Indii, Mayankowi Sharma odzyskać wspomnienia i zapomnianych przyjaciół. Z powodu choroby zaczął budzić się co ranek bez żadnych wspomnień, przestał odzywać się do ludzi z bliskiego otoczenia bo po prostu ich nie pamiętał. Funkcja "osoby, które możesz znać" pozwoliła mu na odnalezienie przyjaciół i znajomych oraz przywołanie części wspomnień, ponieważ jak sam mówi w jednej chwili "zatracił 27 lat doświadczeń". Wydarzenia z przeszłości kreują nas takimi jakimi jesteśmy, Mayank zapytał więc wprost "kim jestem?".

Oczywiście tego typu historii jest już dodanych co najmniej kilka, a moją uwagę przykuła opowieść Ari Shapiro korespondenta Białego Domu, który podzielił się jego historią z pokładu Air Force One. By dodać własną opowieść należy jedynie wypełnić krótki formularz, załączyć ewentualne zdjęcia czy filmy i gotowe. Wtedy osoby odpowiedzialne za projekt zdecydują, czy Wasza opowieść trafi na stronę główną.

Facebook jest większej ofensywie niż do niedawna - to owocuje ciekawymi akcjami, (nie do końca) przemyślanymi nowościami i zmianami w serwisie. Ważne jednak, że zespół Marka Zuckerberga nie spoczywa na laurach i co rusz serwuje nam coś nowego. Facebook Stories dostępne jest także jako podcast w iTunes, gdzie będą dodawane nowe historie użytkowników portalu. Jest to ciekawy projekt i moim zdaniem strona warta jest odwiedzenia, gdyż ma w sobie spory potencjał na przyszłość.

Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook