Felietony

Facebook przesłał nam infografikę z najnowszymi danymi o serwisie

Grzegorz Marczak
Facebook przesłał nam infografikę z najnowszymi danymi o serwisie
6

Ciekawie się dzieje kiedy dostaje się mail z infografiką od Global Marketing Solutions FB i to mail napisany po polsku bo przez Polaka :) No ale do rzeczy bo infografika (opublikowana też na fanpagu Facebook Marketing Polska), którą dostałem jest warta uwagi z tego względu, że prezentuje najnowsze d...

Ciekawie się dzieje kiedy dostaje się mail z infografiką od Global Marketing Solutions FB i to mail napisany po polsku bo przez Polaka :) No ale do rzeczy bo infografika (opublikowana też na fanpagu Facebook Marketing Polska), którą dostałem jest warta uwagi z tego względu, że prezentuje najnowsze dane dotyczące serwisu (choć jest ich dosłownie kilka).

Z samej infografiki dowiadujemy się, że Facebook ma w tej chwili 955 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, z czego 58% powraca dziennie na stronę. Miesięczny czas jaki użytkownicy spędzają na FB to 6 godzin 35 minut. Użytkowników korzystających z mobilnej wersji system jest miesięcznie 543 miliony. Dziennie na FB dodawanej jest 3,2 miliarda komentarzy i lajków.

W dalszej części infografiki mamy prezentacje potencjału reklamowego serwisu, zalety i chwalenie zaangażowania. Zobaczcie zresztą sami. Całą infografikę znajdziecie tutaj

Przyznam, że nie pamiętam kiedy ostatnio oficjalnie FB przygotował infografikę na temat własnego serwisu nie mówiąc już o pokazywaniu zalet systemów i opcji reklamowych. No ale nawet największy musi zarabiać i zacząć aktywnie "popychać" sprzedaż.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook