Moje przemyślenia

Facebook Messenger z niewielkimi, ale pożytecznymi zmianami

KK
Konrad Kozłowski
7

Facebook chat pozamiatał w kwestii komunikatorów internetowych - nie twierdzę, że zupełnie je wyparł, lecz wiele nie zaryzykuję stwierdzeniem, że jest teraz numerem jeden. Podobnie sprawa wygląda z aplikacją Messenger, która pozwala na szybki, i co ważne mniej kosztowny niż choćby SMS-y, kontakt ze...

Facebook chat pozamiatał w kwestii komunikatorów internetowych - nie twierdzę, że zupełnie je wyparł, lecz wiele nie zaryzykuję stwierdzeniem, że jest teraz numerem jeden. Podobnie sprawa wygląda z aplikacją Messenger, która pozwala na szybki, i co ważne mniej kosztowny niż choćby SMS-y, kontakt ze znajomymi za pomocą komórki. Najnowsza aktualizacja komunikatora od Facebooka wnosi kilka znaczących, choć nie rzucających się od razu w oczy zmian. Co zyskaliśmy?

Po pierwsze ułatwiono nam nawigację pomiędzy konwersacjami. Od teraz, gdy będziemy toczyć z kimś rozmowę i dostaniemy wiadomość od innej osoby, zostaniemy o tym poinformowani - za pomocą niewielkiego paska, który pojawi się na kilka sekund, od razu będziemy wiedzieć kto i jaką wiadomość na przesłał. Po dotknięciu zostaniemy oczywiście przeniesieni do rozmowy z tą osobą. Dzięki temu nie musimy już co chwilę wracać do głównego ekranu aplikacji z listą toczonych ostatnio rozmów, by przełączać się pomiędzy nimi. Niby niewiele, ale pozwoli nam to zaoszczędzić niepotrzebnego skakania po rozmowach i choć odrobinę czasu.

Pojawiła się też możliwość dodawania kolejnych osób do konkretnej rozmowy oraz możliwość wysyłania lepszej jakości zdjęć. Facebook zapewnia także, że dokonano kilku poprawek mających na celu zwiększenie stabilności aplikacji i szybszego informowania o przychodzących wiadomościach za pomocą powiadomień push.

Niestety, nadal brakuje mi możliwości samodzielnego ustawienia godziny, o której powiadomienia zostałyby z powrotem włączone - jak na razie możliwe jest jedynie ustawienie, by powiadomienia powróciły po godzinie lub o 8 rano. Sztywne pory w przypadku powiadomień nie są wygodne i oczekuję, że w niedalekiej przyszłości to się zmieni. Życzyłbym sobie także braku podwajania notyfikacji, ponieważ nawet podczas obecności na stronie Facebooka, telefon usilnie próbuje przyciągnąć moją uwagę kolejnymi powiadomienia o wiadomościach. Zapraszam do App Store i Google Play w celu pobrania uaktualnienia Facebook Messengera.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook Messenger