Uncategorized

planujemyurlop.pl - czy internauci mają jeszcze siłę?

Grzegorz Marczak
planujemyurlop.pl - czy internauci mają jeszcze siłę?
14

planujemyurlop.pl - nowy serwis, dzięki któremu dowiemy się gdzie warto pojechać na urlop, jakie imprezy możemy znaleźć w okolicy czy też na jakie atrakcje możemy liczyć. Przydatne? Moim zdaniem na pewno. Pytanie tylko kto i jak ten serwis zapełni danymi i czy użytkownicy będą mogli się w nim odnale...

planujemyurlop.pl - nowy serwis, dzięki któremu dowiemy się gdzie warto pojechać na urlop, jakie imprezy możemy znaleźć w okolicy czy też na jakie atrakcje możemy liczyć. Przydatne? Moim zdaniem na pewno. Pytanie tylko kto i jak ten serwis zapełni danymi i czy użytkownicy będą mogli się w nim odnaleźć?

Problem numer jeden to UGC. Mam wrażenie, że internauci są już nieco zmęczeni serwisami w których aby powstała jakaś wartość muszą najpierw się mocno zaangażować i napracować. Czas jaki przeciętny internauta spędza w internecie mimo iż się wydłuża to jednak nadal jest to jakaś skończona liczba. Kiedy zaczniemy dzielić go na pocztę, filmy, rozrywkę itp to okaże się, że miejsca na dodatkowe aktywności jest coraz mniej.Oczywiście są miejsca i serwisy gdzie z przyjemnością spędzamy czas i tworzymy treści (głównie komunikacja). Jest jednak ich chyba coraz mniej a te co są stają się coraz bardziej absorbujące (bo w końcu każdy walczy o czas użytkownika). Jak więc w tych dość trudnych czasach dla serwisów społecznościowych pozyskiwać treść od użytkowników? Jednym z dobrych pomysłów jest na pewno konkurs czy też jakieś nagrody za aktywność - wprawdzie jest to droga w jedną stronę bo pieniędzy może szybko zabraknąć - ale może też dzięki takiej inwestycji pozyskamy treści które przyciągną następnych?

Problem z serwisami takim jak planujemyurlop.pl jest moim zdaniem taki, że korzysta się z nich kilka razy w roku (i to ci szczęśliwcy którzy mogą sobie pozwolić na kilka urlopów). Oczywiście możemy szukać atrakcji na każdy weekendowy wypad za miasto ale nadal jest to ograniczona ilość interakcji z serwisem.

Problem numer dwa jaki widzę to przejrzystość i przyjemność korzystania z serwisu. Planujemyurlop.pl, mimo nie można powiedzieć żeby wyglądał źle to jednak ktoś przesadził z ilością menu, opcji i możliwości. Chciałbym aby tego typu serwis był maksymalnie prosty a cała uwaga skupiona była na prezentowanych miejscach, które powinny być opatrzone dobrymi zdjęciami i opisami. Strona główna Planujemyurlop jest moim zdaniem za bardzo przeładowana informacjami, mimo iż wyszukiwarka jest w najbardziej widocznym miejscu to jednak ilość bloków z informacjami przeraża.

Rozwiązanie dwóch powyższych problemów może pomóc. Turystyka, urlopy to jednak dość trudna kategoria (konkurencja). Mimo wszystko życzę autorom powodzenia i wytrwałości w realizacji swojego projektu. Jeśli zapełni się danymi to skorzystam - ale sam niestety nie ma czasu na kreowanie treści w kolejnym serwisie.

Ps. Na koniec jeszcze jedna drobna uwaga - z planowanie urlopu kojarzy mi się możliwość podania daty od i do kiedy mam wolne. To moim zdaniem powinien być pierwszy i najważniejszy parametr dalszego wyboru. Bez tego serwis jest dla mnie zwyczajnym katalogiem miejsc i imprez z komentarzami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startup