Uncategorized

Kurnik.pl na Allegro - aktualna stawka ponad 2 miliony złotych!

Grzegorz Marczak
Kurnik.pl na Allegro - aktualna stawka ponad 2 miliony złotych!
88

Po rozstaniu z o2, które w dość moim zdaniem dziwny sposób tłumaczyło zakończenie umowy o współpracę z kurnik.pl - serwis został wystawiony na aukcji na Allegro. Obecna stawka świadczy o tym jak wartościowy jest ten serwis - w chwili gdy piszę ten tekst licytację prowadzi miodzik92 z kwotą ponad 2...

Po rozstaniu z o2, które w dość moim zdaniem dziwny sposób tłumaczyło zakończenie umowy o współpracę z kurnik.pl - serwis został wystawiony na aukcji na Allegro. Obecna stawka świadczy o tym jak wartościowy jest ten serwis - w chwili gdy piszę ten tekst licytację prowadzi miodzik92 z kwotą ponad 2 miliony złotych. Sytuacja jednak szybko się zmienia bo jeszcze nie dawno kwota za kurnik.pl była kilkanaście razy mniejsza. W momencie kiedy zaczynałem pisać ten tekst licytowana kwota wynosiła milion złotych.

W dzisiejszym wprost można przeczytać, że serwis może być wart nawet 10 milionów złotych. Szczerze mówiąc uważam, że jest to kwota trochę wysoka zważywszy na to, że użytkownicy kurnika (których jest ćwierć miliona) nie byli do tej pory zmuszani do jakichkolwiek opłat za korzystanie z gier w serwisie. Może okazać się, że jedyną możliwością zarobienia na kurnik.pl jest reklama (a przecież gry online aż się proszą o wprowadzenie drobnych opłat). Oczywiście jest to świetne miejsce do sprzedaży reklam ponieważ użytkownicy serwisu spędzają w nim bardzo dużo czasu. Jednak odpracowanie 10 milionów złotych za pomocą samej reklamy może zająć lata, i chyba przekroczyć standardowy okres zwrotu z tak dużej inwestycji. Możliwy jest jednak również inny scenariusz w którym agencje reklamowe rzucą się na kurnik.pl, który przez lata był dla nich niedostępny (na skutek umowy z o2).

Abstrahując jednak od wyceny samego serwisu (bo według niektórych serwis internetowy jest wart tyle ile ktoś chce za niego zapłacić) - trzeba przyznać, że kurnik.pl na dość już spustoszonym rynku jest bardzo cennym kąskiem. Nie wykluczone, że jest wielu graczy którzy mogą nawet nieco przepłacić aby posiadać go w swoim portfelu. Aukcja kończy się za dwa dni i z pewnością najbardziej emocjonująca będzie jej końcówka (chociaż próg wejściowy już teraz jest ustawiony bardzo wysoko).

Ciekawe czy komuś z was udało się rozszyfrować kto stoi za licytacjami tak dużych kwot (Rafała Agnieszczaka @ragni czy też firmy które mają taką samą nazwę konta jak nazwę firmy łatwo odgadnąć) ?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

allegro